Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy készülnek a légpuska...

Hogy készülnek a légpuska lövedékek?

Figyelt kérdés
Az ólmot hogy alakítják olyanra? És hol lehet olyan eszközt venni amivel otthon is gyárthatok légpuskához lövedéket?
2009. szept. 26. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ólom rúdból vágják/darabolják le és aztán egyből sajtolja is egy sorozat excenter-présgép a megfelelő formára. De azt is eltudom képzelni hogy 4-5mm-es vastagságú lapokból lyukasztják ki (egyszerre kb 50-et),és "potyog" kifelé a készre nyomott ólom formában . Kb mint a fémpénz sajtolása..így történik.

Ez Szerszámkészítő szakma.

2009. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem!köszönöm szépen!
2009. szept. 27. 11:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Apámnak van légpuskája (verebet lőni), és saját maga készíti hozzá a golyókat. Ehhez van egy álló fúrógépe (asztalra van fogatva), alatta egy satu, arra van helyezve az ólomlemez, majd a fúrószár helyett egy olyat köt bele a fúrógépbe, aminek tompa a vége (nem csavart, mint a fúrószáré), és azzal csinálja. Kicsit pepecs munka, de én is szoktam neki csinálni, mert jó móka a céltáblákba lövöldözni. A satu alatt van egy fémdoboz, és abba esik bele a golyó. Csak az ólomlapot kell mozgatni minden lyukasztás után.

Remélem segítettem egy kicsit. :)

2009. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ahham:) eddig el sem tudtam képzelni, hogy hogyan készül, de most már világos!:D

köszi

2009. okt. 30. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!