Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Autó javítás, de hogyan?

Autó javítás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem a következő lenne: Autóm sárvédője elkezdett rozsdállni ezt szeretném javítani de sajnos kezdő vagy az ilyen téren!

Korrózióra a zink szprét gondoltam és glettelni is szeretném!

Nem vagyok benne biztos milyen sorrendbe vigyem fel a dolgokat!

Fémig csiszolás, rozsda eltávolítás, Zink, Glett, alapfesték festék? Valaki írna nekem egy részletesebb leírást! Köszönöm előre is!


2013. márc. 11. 17:52
 1/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
Nos ezt valahol a közlekedés rovatban kellene feltenned, talán előbb kapnál választ!
2013. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Glettelni szerintem csak akkor gletteld ha annyira gáz hogy már nagyon vékony a lemez tőle. Szerintem először távolítsd el a rozsdát amennyire tudod, majd csiszold le fémig, teljesen. Utána javaslom hogy úgy csiszold hogy érdes legyen, szóval ne tükörsima, mert akkor nem fogja meg úgy a festéket. Szerintem a Zink-et hagyd ki a fenébe, én úgy csináltam anno hogy lefújtam ezek után alapozóval, utána Body 930 alvázvédő festékkel lefújtam csak a sárhányó részét. Ez idő álló festék igazából, nehezen lehet lekaparni elég tartós is, és így jó pár évig bírni fogja. Ha garázsban tartod az autót vagy csak simán tető alatt úgy hogy alatta is száraz rész van akkor még tovább is bírhatja. Javaslom még hogy az alvázra is vidd fel ezt mert nem árt ha rajta van.
2013. márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnso glettelni is kell mert már eléggé megrágta az idő vasfoga, igaz nem annyira súlyos de a glettet elbírja! Olyan helyen ahol át van lukadva a hegesztésen kívül mit ajánlotok?! Ha ki glettelem nem potyoghat ki a glett?
2013. márc. 11. 22:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy kép sokat segítene. De ha már át van lyukadva, én elgondolkoznék a cserén.
2013. márc. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek legyen fémigcsiszolás,vagy rozsdamarózás,

Ezután mindig nitróval tisztítsad meg a felületet,majd valami jó alapozóval fújd le vagy kend,majd az alapozót vizescsiszolóval át csiszolod finoman és arra mehet a festék+lakk vagy olyan festék amit kimondottan a kocsihoz kevertettél.

Amire figyelj:Ha nitró alapú alapozód van azt nem kenheted lakbenzines festékkel.Mármint nitrós cuccot csak nitróssal szabad,erre majd figyelj oda és legyen mindig egy próbadarabod amit lefújsz.És takard le a kereket :)

2013. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ezt én is megcsinálom
2013. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!