Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ért valaki a röpsúlyokhoz?...

Ért valaki a röpsúlyokhoz? Illetve a láncfűrészekhez?

Figyelt kérdés
Csináltam én egy motoros rollert. Első változatom egy fűkasza motorból volt, amire nagy nehezen rászereltem egy kínai láncfűrész röpsúlyát. 95% os pontossággal ment. Nah de. Nem volt elég ereje a röpsúlynak, hogy fel tudja gyorsítani a rollert. Csúszott a röpsúly, pedig áttételt is raktam bele hogy ne kelljen akkora erőt kifejtenie neki. Nem ment valami jó, mert a motor is ahogy néztem 24cc volt. Most vettem egy rendes láncfűrész motort, amin tökéletesen forog a röpsúly, mivel rá gyártották. Ez most 50 ccm. Csak 1 percre tudtam kipróbálni, de csak úgy néztem meg hogy a kezemmel le tudtam állítani a kereket, miközbe húztam neki a gázt. Hát talán egy picit erősebb lett. De szerintem ez se lesz elég. A fűkasza motornál nem forgott tökéletesen a röpsúly a külső perselybe, azért gondoltam hogy nincs ereje megforgatni a kereket, mert nem ér hozzá teljesen a röpsúly, a belső tárcsához. Megnéztem, és kb 5%-a ért hozzá. Így alig volt surlódási felület. Most megnéztem a láncfűrészen is a kopást. Szint úgy ugyan az volt:S Alig ér hozzá a belső peremhez. Kérdésem az lenne,:D hogy koptatni kell még egy kicsit hogy tökéletesen hozzá érjen a belső tárcsához a röpsúlyok felszíne? Vagy mi lehet a probléma?:( Láttam videókon, ott biciklire szerelték rá. És tökéletesen ment. Válaszokat előre is köszönöm=)

2013. febr. 6. 21:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A képen látom mostmár hogy két fokozatban van átételezve,igazából ránézésre akár jó is lehetne így.Lehet hogy a motorod nagyon gyenge.
2013. febr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

aranyos kis konstrukció... Ügyes vagy, megkérdezhetem, hogy hány évesen csinálod mindezt??

Amúgy mint már mondtam a fogak tényleges mérete nem számít az áttételnél, csak a kerék átmérője... tehát ilyen szempontból nem sokat segít önmagában az hogy vezérműszíjnak kicsik a fogai, csak akkor, ha ahhoz van egy nagyon kicsi és egy jó nagy kereked, amekkorákról fentebb beszéltünk, vagy a másik verzió, hogy két áttéten keresztül van megoldva a dolog...

Ja és igen, akkor ez lánckerék, amiről eddig beszéltünk... :)

Viszont látom, hogy elég jól barkácsolsz, így mondanék egy ötletet, amit a helyedben megfontolnék... :)

Tehát vennék, összesen 5 db ékszíjtárcsát, és hozzá két ékszíjat... és úgy épülne fel a dolog, hogy a röpsúlyokat elfelejtenéd a francba... ezek után egy kis tárcsa menne a motorra, ami egy szíjjal össze lenne kötve egy nagyobbal, de ez a szíj laza lenne, mindjárt mondom, hogy miért... és akkor a nagy tárcsa tengelyére ismét egy kicsi, ami már a keréknél lévő nagyot hajtja, de ez már a megfelelő feszességgel... és akkor itt térek vissza, hogy miért van lazán az első ékszíj, azért, mert az ötödik tárcsával csinálsz egy olyan szerkezetet, ami akár egy bovdennel is működtethető, hogy nekinyomódik (persze belülről) az ékszíjnak, és így megfeszíti azt, és ha ezt szépen fokozatosan csinálod, akkor az egész úgy működik, mint egy kuplung... :) Én így csinálnám... :)

Ha kell segítség akkor szívesen segítek a méretezésben... :)

2013. febr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Uh:D Köszönöm a dicséreteket =))) De még nagyon össze van tákolva, Majd ha mindez sikerül, utána jön a szépítés, festés stb. Amúgy 21 éves vagyok. Uh azt beletelne jó pár napra elkészíteni:D Előbb ennél a verziónál maradnék ha nembaj, csak még 1 áttételt raknék bele. Ha úgy nem megy, a te verziódon lehetne mit megfontolni, mert jónak hangzik. Én is gondolkodtam már hogy lehetne ilyen kuplung félét össze hozni házilag, de ennél jobban nem tudtam volna ami most van a motoron. Amúgy a motor teljesítménye megfelelő. Láttam youtubeon videókat, ott más fajta röpsúlyt használtak. Kicsit nagyobb volt. Annak biztos lenne ereje. De olyat meg sehol nem találni. Az valami rotációs kapába lehet olyan. A legjobb lenne ha szereznék pl egy simson vagy jawa motorblokkbol kiszerelt rendes kuplungot:D De hát nem találtam olyat amit meg tudtam volna venni. ÉS köszönöm, mert a segítség mindig elkél:) Bár most már lassan tanulnom kellene, 3 hónap és érettségizek:I és még nem tanultam:(
2013. febr. 9. 11:34
 14/16 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valakit érdekelne akkor jelenleg épp eladó a képen látható roller. Csak épp már másik motor van hozzá.
2013. júl. 19. 18:58
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a röpsúlyok úgy vannak kitalálva hogy csak padlógázon tapadnak teljesen,ha te kis gázon próbálgatod akkor csak megcsúszik tehát nincs ereje.Gondolj csak bele a láncfűrész is megáll a fában ha visszaesik a fordulat,mert elveszti az erejét.
2013. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Max fordulaton nyomattam neki. Szerintem az volt a baj hogy kevés volt az áttétel. Gyári gopedekbe nagyobb az arány. Én nem tudtam akkorát összehozni max ha még 1 áttételt szereltem volna bele de úgy meg már csúnya lett volna. Fogaskerekem meg nincs. Nah nembaj most inkább pénz kell az új gépre azért adom el:I
2013. júl. 19. 20:45
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!