Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehetne betonból kerti...

Hogyan lehetne betonból kerti asztallapot önteni?

Figyelt kérdés
Az elképzelésem, hogy a "láb" két utcai árokba való beton átfolyócső lenne, s ennek a teteje egy csiszolt betonlap lenne. Csak egy nő vagyok, ehhez mérten lehet ostobának tartani az ötletet is! :)

2013. jan. 29. 18:29
1 2
 1/14 anonim válasza:
84%
Szerintem 0,1 homokból meglehet, de ez inkább sírkő technika.
2013. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha betonlapot tudsz önteni,akkor műkövet is.

Nem kell,hogy az egész lap műkő legyen,csak a "külső" része. Tüzép telepen akár egy vödörrel is adnak.

Vehetsz hozzá fehér cementet is,bár 4~5x drágább,mint a hagyományos.

2013. jan. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
De kell hozzá vasalás is azt meg aligha tudsz csinálni! 5cm vastag lapot vasalás nélkül lehetetlen megcsinálni!Persze vastagabbat se!Fából kiöntőformát is kell csinálni.
2013. jan. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a kerti asztal szintén beton, középpen egy lábbal.

mindenképpen bevasalni,formába önteni a tetejét meg szépen felpaskolni, simítani. így is sima lesz, és tömör.

sirköveseknél érdeklődhetsz a technika után, ez jó ötlet.

2013. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Zsolt75 ***** válasza:
100%
Nem érdemes kínlódni otthon ezzel. Öntess egy sírkövessel, aki meg is tudja csiszolni vizes csiszolóval. Szerintem nem is lesz túl drága.
2013. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ, hasznosak voltak. A sírköves tűnik női szemmel a legjobb ötletnek. Ha még megírnád, hogy mennyi az a nem túl drága, azt is megköszönném!
2013. jan. 29. 20:29
 7/14 anonim válasza:
100%

Őszintén mint nő, többet barkácsolok mint három pasi, de szerintem a beton az egyik legkevésbé praktikus anayag ebből a szempontból.


Magában egy nagyon igénytelen anyag, kifejezetten nem szép, ráadásul funkció szempontából is hagy kivetni valót. Asztallapnak nem igazán alkalmas, mert beszív mindent, és poros, vizes-földes lesz, ez pedig kerti asztal esetében is eléggé negatívum.


Amit helyette ajánlanék kerti asztalnak az a bontott vasúti talpfa, mert jó masszív, és bírja az időjárást.


Vagy ha ragaszkodsz a betonhoz: esetleg csinálj üvegmozaikot rá, és lapos hódfarkú cserepeket a tetejére. Így nem fogja beszívni a vizet, ha jól meg van csinálva akkor könnyedén tisztítható és ráadásul esztétikusabb is.

2013. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jó alternatívának tűnt korábban, de utánajártam már a talpfának. Több gond is van vele. Nagyon nehéz hozzájutni, baromi nehéz, így a szállítás problémás, ám a legnagyobb gond, hogy rettenetes büdös, ugyanis kátránnyal vannak átitatva, hogy bírják a gyűrődést. Szóval a célnak nem igazán megfelelő.

A betonnál maraok azt hiszem. Ha szépen felcsiszolják, akkor könnyen tisztán tartható úgy gondolom. Aztán persze majd meglátjuk...

2013. jan. 29. 21:41
 9/14 Zsolt75 ***** válasza:
100%

A betont is lehet kezelni, hogy víztaszító legyen ! Ez önmagában nem ok rá, hogy ne a betont válassza. Lehet negatívumokat sorolni de nem az a legfőbb gond, hogy beszívja vagy sem a vizet.


Hogy mennyiért csinálják? Embere válogatja, de én már öntettem kéménye fedlapot egyedi méretbe 140x70cm - kb 10000 volt. Kerítés fedlapot 3500 /m . Ilyen árfolyamokkal lehet kalkulálni szerintem.


Egy dolgot azonban vegyél figyelembe. Jó nehéz asztalod lesz ! :-)


Lehet azonban venni kültéri asztallapokat is, akár márvány mintával. Víz és UV álló !


Én a bográcsozó mellé készítettem egy előkészítő asztalt. A földbe egy cső van betonozva, amibe egy másik belepasszol, ezen van az asztallap. Közönséges műanyag lefestve. Amikor füvet nyírok vagy útba van egyszerűen kiveszem e helyéről, amikor meg végeztem visszatűzöm. Jah és a közepét lukasra hagytam, így a csőbe egy napernyő is beletűzhető ! Nem akarlak lebeszélni a betonról, de akkor csinálj ilyet ha tuti jó lesz ott ahova szánod és nem akarod elvinni majd onnan.

2013. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Holnap csinálok képet,fölrakom a mi műkőasztalunkat.

Nem igazi...csak a külső,látható rész az,kb.1cm vastagon. A lábak,és a lap belseje is "sima" beton.

2013. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!