Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az a bunkerépítő Kocsordi...

Az a bunkerépítő Kocsordi ember milyen anyagból épiti a bunker falát? Betonból? és az kibir egy atomtámadást?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Vasbetonból építi. Egy atomtámadást nem bírna ki.

Ma is állnak hasonló öntött betonból épített vasbeton házak, amelyek sokkal masszívabbak, mint az a bunki.

Egy atomtámadást csak több méter mélyen a föld alatt lehetne átvészelni pl. a metró mélységében. De gondolj bele, ha előbújnál onnan, akkor mi várna rád...

2010. febr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 2 m vastag beton. Atomcsapást simán kibírna tekintettel arra, hogy a kifejezetten bunkerromboló, illetve vasúti célpontok elleni támadások kivételével az atombombák a levegőben robbannak (10-20 kt-ások 500 m magasan, 1 Mt-ások 2 km magasan stb.), és nagy területen hatnak viszonylag kevésbé intenzíven, nem pedig pontszerűen nagy intenzitással. A 2m vastag falú építmény, amit Fogarasi épített, extrém nagy bombák kivételével a hipocentrumban is kibírna egy atomcsapást. Ha csak valamelyik nagyhatalomnak nem az a perverz hobbyja, hogy ezt a bunkert közvetlenül támadja (viszont ahhoz elég a nehéztüzérség vagy egy normál bunkerromboló bomba, nem kell atombomba).


Fogarasi láthatóan piszkosul nem értette, mit csinál, ugyanis Kocsord nem éppen nukleáris célpont. A legközelebbi nukleáris célpont a hidegháború idején talán Csap volt. Kocsordon egy radioaktív csapadék átvészelésére szolgáló jól zárható pince bőven elég lett volna, amit Fogarasi csinált, az betonpazarlás.


A mai külpolitikai viszonyok között el sem tudom képzelni, kinek az érdeke lehet egy Kocsordot érintő atomcsapás.


Az "atomcsapás túlélése" szempontjából különben nem az a legfőbb probléma, hogy magát a támadást sikerül-e átvészelni (erre egy átlagos óvóhely teljesen alkalmas), hanem a következő 10-20 nap az érdekes (radioaktív csapadék szempontjából), majd pedig a következő 1-2 év (élelmiszerellátás, járványok, bűnözés, kormányzati erőszak stb. szempontjából egy elpusztított országban).

2010. febr. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Végülis Pripjaty-ba is élnek emberek, mondjuk nem sokat,és nem túl egészségesen. Durva gohgy a gogli-map is cenzúrázza mi can ott. Ehhh :S
2010. febr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Najó fotók vannak ,végülis az utakat már benőtte minden.
2010. febr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Hiába véd meg a bunker az atomrobbanástól meg a sugárzó csapadéktól, ha csapás után legalább fél-1 évig a környezetben minden ontani fogja magából a rákkeltő sugárzást, amitől valszeg úgyis bekrepálsz 2 éven belül.


És, ha a rákot is elkerülnöd, és tegyük fel ez nem csak 1 csapás volt, hanem 1 igazi atomháború, utána meg már nem igazán lenne érdemes élni, mivel legújabb kutatások bizonyították, hogy egy két kisebb ország közötti, regionális atomháború is az egész Földön több évre nukleáris telet okozhat. Szal az emberi civilizáció úgy omlana össze mint a kártyavár, utána évtizedekig éhinség lenne, majd mikor újra lesz nyár akkora egy kb. őskori világban találnád magad.

2010. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Hiába véd meg a bunker az atomrobbanástól meg a sugárzó csapadéktól, ha csapás után legalább fél-1 évig a környezetben minden ontani fogja magából a rákkeltő sugárzást, amitől valszeg úgyis bekrepálsz 2 éven belül."


Még különösen nagy erejű támadások után is biztonságos a terep kb. a harmadik héttől.


A tapasztalat (Hirosima és Nagaszaki) azt mutatja, hogy a nukleáris támadások áldozatainak nagy része közvetlen áldozat. 1-2%-nál kevesebb, aki később kapott valamilyen betegséget.


"legújabb kutatások bizonyították, hogy egy két kisebb ország közötti, regionális atomháború is az egész Földön több évre nukleáris telet okozhat."


Ezek a "legújabb kutatások" nem legújabbak, hanem 60-as évekbeliek, nem kutatások, hanem hipotézisek, és nincsenek bebizonyítva (finoman szólva).


"Szal az emberi civilizáció úgy omlana össze mint a kártyavár"


A világ nagy része kimaradna belőle, szóval érdekes kérdés, miért is. Persze ha egyenesen egy amerikai cikkből meríted az érveidet, akkor persze ez igaz: az amerikaiak gyakran fogalmaznak úgy, hogy ha az USA meggyengül, az az emberi civilizáció vége.


Egy NATO-Oroszország-Kína-Pakisztán-India-Izrael nukleáris leszámolásból egész Közép- és Dél-Amerika, egész Afrika és Ázsia egy része kimaradna, de Európában is maradnának érintetlen területek.

2010. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
60%
Nebaaa! Atomcsapás várható?
2010. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Úsztatott beton, és drautkoszorú. De ilyen kérdés hatalmas műveletlenségre vall. Mindenki tudja hogy Fogarasi Árpád a háború után majd be fogja telepíteni BAZ megyét Fogarasiakkal.

Atomtámadás? Az ellen nem véd!

Anyag - Erő - Energia!

2015. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!