Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bútorlap tapétázása - milyen...

Bútorlap tapétázása - milyen ragasztót használjak?

Figyelt kérdés

Van egy régi beépített szekrényem, és annak az ajtaját szeretném vlies vagy habtapétával letapétázni.

Eddig csak olyan ragasztót találtam, amit nedvszívó felületre ajánlanak.


Aki csinált már hasonlót, mit ajánl, milyen ragasztót vegyek?


Köszi!


2013. jan. 20. 21:00
 1/6 Zsolt75 ***** válasza:
Bútorlap tapétát használj. Az öntapadós kivitelű. Normál tapétát nem ajánlatos felragasztani ajtóra...
2013. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Kérdés mért szeretnéd tapétázni?Lehet öntapadós tapétákat kapni széles választékban de ha esztétikai hibákat szeretnél elfeddi akkor talán érdemes lenne egy szép színű festékkel lekenni vagy akár posztert tapadósat felragasztani?
2013. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vizzel higgíthatót is nyugodtan használhatsz, mert ha az megszárad minden tekintetben felveszi a versenyt az öntapadóssal. Egyébként meg lényegesebben olcsóbb is és ha elszabod, vagy elmozdul van másik vagy igazíthatsz.
2013. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek.


kunu lenke: a háló lesz letapétázva, és azért lenne fontos, hogy a beépített szekrény is olyan legyen, hogy "beleolvadjon" a környezetbe, ne "ordítson", hogy ott egy szekrény.


Előző:

Milyen vizesre gondolsz? Én végig néztem a Metylan tapéta ragasztókat, de azokra mint rá van írva, hogy nedvszívó felületre.

2013. jan. 21. 12:13
 5/6 waland ***** válasza:
Gondolom laminált bútorlap ajtókról van szó. Ez esetben nem könnyű a helyzet, mi kontaktragasztóval ragasztunk rá, de ez tapétánál nem célravezető, mivel átüthet rajta. Én megpróbálnám lecsiszoltatni a laminátot róla, minél durvább csiszolópapírral (célszerű asztalosműhelyben kontakt-, de legalább szalagcsiszolóval csináltatni). Ezután már biztos ragad rá a tapétaragasztó.
2013. jan. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi waland!

Igen, a csiszolás már folyamatban...


Közben megérdeklődtem egy tapéta boltban, elvileg van hozzá speciális ragasztó. De hogy milyen és mennyiért, azt még nem tudom, csak telefonon beszéltünk.


Hát, majd meglátjuk...

2013. jan. 22. 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!