Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan készíthetnék házilag...

Hogyan készíthetnék házilag olcsón egy szivattyút?

Figyelt kérdés
nem kell hogy több litert szivattyúzzon át másodpercek, percek alatt, elég egy lassú de működő. villanymotorjaim vannak (van köztük nagy,erős 220v-os van pici 9v-os van gyengébb 220v-os) az mind1 hogy elemről menyjen van 220-ról csak működjön és egyszerű legyen.
2009. aug. 23. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Már láttam barkácsáruházban olcsó fúrógépbe fogható kis centrifugális szivattyúkat. Esetleg vegyél egy olyat és kösd rá valamelyik motor tengelyére. Ha kell áttételt is csinálhatsz a hajtásra.

Szerintem ez a legegyszerűbb és olcsón megvan.

2009. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy milyen folyadékról van szó,és mennyi időn keresztül kellene hogy működjön.( gondolom víz..)Mivel házilag szivattyút gyártani jóval többe kerül mint venni,

én a helyedben,kis mennyiség esetén egy autóbontóban keresnék egy ablak-spricni szivattyút,(Pl zsiguli) ez perceként sztem 3-7 L vizet nyom és csak 12V-os,és max. 1-2 eft-ért "utánad dobják".

Ha nagyobb mennyiségre kell,egy bolhapiacon kapsz használt búvár szivattyút,egy régi ruszkit kapsz 4-5-7 ezerért..,de a vatera.hu-n is körbe nézhetsz.

2009. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szóba jöhet automata mosógép szivattyúja vagy hűtőgép motorja is
2009. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Házilag gépek nélkül nem megy függ hogy mire akarod használni.búvár vagy csőkút szivattyú már 5 körül kapható.
2009. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!