Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet egy műanyag...

Hogyan lehet egy műanyag slagot kitágítani?

Figyelt kérdés
Van egy 3cm átmérőjű,5mm vastag falú műanyag slag darabom, amit legalább 10 cm hosszon ki kellene tágítanom kb. 4cm-re. EZT kell kitágítanom, nem másikat. Hővel, vagy mivel lehetséges ez?
2012. dec. 2. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán lehet.

A slagok gumi alapúak és nem nagyon nyúlnak/tágulnak hőre,így elég reménytelen az eset ,mert csak megégni fog a tömlő. Max 1-2 mm tágul,de 1 cm az már nagyon sok.

2012. dec. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kéne egy sima hengeres vas ami4cm átmérőjű és fel kellene melegíteni annyira hogy a cső ne olvadjon meg és belenyomni.Persze csak akkor ha nem gumi
2012. dec. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Slagot(locsolótömlőt) sehogy sem lehetséges, ezt el kell fogadnod.Olyan anyagszerkezettel készül hogy a víznyomásnak ellenálljon ennek hátránya hogy 2-3 mm-nél többet nem tágul sem fizikai hatásra sem hőhatásra.
2012. dec. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fog menni, de mivel nem tudjuk, milyen anyag, van-e benne szövet, ezért egy próbát talán megér.

Ha elég hosszú hozzá, vágj le vagy 3 cm-t belőle, gázláng fölött melegíts (távol tőle, hogy ne égjen, kormolódjon), aztán húzd rá valami kúpos, előmelegített tágítóra. Ha esetleg sikerül, akkor csinálhatod élesben a nagy darabbal.

2012. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszát nem is értem.A slagot ha nem megy rá valamire láng fölött felmelegítem és kész.Felmelegíted de ne kapjon lángra majd én egy fakanalat szoktam beledugni és körkörös mozdulatokkal kitágítom ennyi.Hogy 10cm hosszan megye e hát próbáld ki.
2012. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Az alábbi módon sikerült 7 mm-es tágulást elérni, ami éppen hogy elegendő, de elegendő.

Egy kézi súlyzó rúdját (átmérője pont 32 mm, tehát kicsit szélesebb, mint a slag), ami tömör fém, vastagon bekentem olajjal, és arra erőltettem rá a slagdarabot. Ezután egy cserépkályha belsejében, ahol már csak parázslott a tűz, szinte szalonnasütést imitáló mozdulatsorral - de a slagot gyakran elforgatva a tengelye körül, nehogy az olaj megsüljön - 20 percen keresztül melegítettem, ügyelve arra, nehogy megolvadjon. Eztán 2-3 napot a rúdon hagytam, de pár szeget naponta bedugtam a rúd és a slag közé, hogy táguljon. Ilyenkor szintén melegítettem rajta a kályhában, és olajoztam is. Csütörtökön levettem, azóta nem szűkült.


Még egyszer kösz mindenkinek.

2012. dec. 8. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!