Miért működik a FI relém?
Egyszerűen csak figyeli, hogy ne legyen összekötve.
Előtte szabad csak közösíteni.
mi az hogy nincs össze kötve?
a villanyóra szekrénybe kéne szétválasztani őket pensínen
azért oldhat le mert a föld és nem a 0 van bekötve
"Ugyanígy megszólalt akkor is, amikor próbalámpával a fázis és védőérinkező között akartam mérni"
Hiszen ez a dolga.
A problémát véleményem szerint a potenciálkülönbség okozza a nulla és a földelés között,túl messze lehetsz a nullabontástól.Mekkora feszültségkülönbség mérhető a nulla és föld között? Vagy már nem aktuális a kérdés?
Valóban,lehet hogy a földelést kötötték a fi relébe a nulla helyett.
Forrás: Wikipédia-Fi relé:
Működése [szerkesztés]
Az L és a N vezeték azonos irányból van átvezetve az áramváltó üzemben működő transzformátoron. Így ha mindkét vezetékben azonos nagyságú áram folyik, akkor a transzformátor vasmagját nem mágnesezi fel, mivel az áramok iránya éppen ellentétes. Amennyiben az L vezetőből a föld potenciál felé áram folyik, az így elfolyó áram nagyságával az N vezetőben a visszatérő áram nagysága kisebb lesz. A különbség miatt a mágnesezések nem egyenlítik ki egymást, és a vas felmágneseződik. A vasmagon lévő szekunder tekercsben feszültség indukálódik, de mivel zárt kört képez, áram folyik. Az elektronika észleli az áramot, és az érintkezőket bontja, így a fogyasztók felé menő hálózatot leválasztja a bejövő hálózatról. A lekapcsolás olyan gyors, hogy gyakorlatilag azonnal bontásra kerül. Lényeges szempont, hogy a föld vezetéket nem szabad átvezetni az áramváltón, hiszen akkor az azon visszatérő árammal együtt már nincs különbség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!