Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fából lehet jó botot...

Milyen fából lehet jó botot csinálni kardozás céljából?

Figyelt kérdés

Könnyű, erős legyen. Most találtam egy botot, teli erőből rengetegszer hozzávágtam a betonoszlophoz, és nem tört el, az oszlopról hullottak a kis betondarabkák, de túl nehéz. Ha 2 kézzel fogom és úgy vívok, az úgy jó, de én úgy szeretek kardozni bottal hogy mind a két kezemben van egy-egy bot, és egy kézre már túl nehéz. Felfedeztem az akácot, de az túl hamar törik. Tudnátok mondani olyan fatípust ami erős és könnyű?

Egy régi osztálytársammal kardozunk akit érdekel, de nem mint az ökör, meg a szamurájok, hanem egy kis stílussal fűszerezve, szóval nem esünk meg rohanunk egymásnak...



#botvívás
2012. szept. 7. 21:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Én is használok botot de én Tai Chihoz, egy ősi keleti küzdősporthoz. Ott a mogyorófát ajánlották, mert könnyű, erős, és nem törik hamar. Vagy a bambuszt. Nekem egy bot kell simán formagyakorlathoz. Most egy meszelőnyél van használatban, nagyon szeretem!
2012. szept. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!