Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vályog fal alját be lehet...

Vályog fal alját be lehet normálisan glettelni, hogy ne jöjjenek fel bogarak?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem glettel, akkor mivel lehet megoldani, hogy a fal és a padló találkozásánál ne törjenek fel bogarak (pl. cserebogár)?

A padlózat valamiféle nyomott fűrészporos lapokból van.


2012. júl. 29. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Azok a fűrészporos lapok, ha jól gondolom akkor farostlemez, amit ha víz ér (glettből) akkor szépen szét is porlad. A glett pedig víz nélkül nem fog megkötni.


Próbáld meg azt a szegőcsíkot felrakni, amit a PVC-k, ill. szőnyegpadlók esetében szoktak szegőnek tenni.

2012. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen farostlemez a padló! Viszont nagyon lyukacsos és hézagos ott a fal ahol találkozik a padlólapokkal, nem lehetne valahogy kijavítani ott a vályogfalat?

Elméletileg majd kőművest hívok a falhoz, az mit tud ezekkel a fal alján lévő lyukkal/hézagokkal kezdeni? Mivel tudná tartósan megcsinálni?

Már most előre aggódok, ezért is itt teszem fel a kérdéseket.

2012. júl. 29. 15:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Anyósomét vályogfalát először dróthálóval vonták be, (100-as szöggel rögzítették), azt vakolták símára, utána lehetett szépen bepucolni.

Lehet, hogy annak a padlónak annyi???

2012. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tovább kutakodtam, és a padló préselt vastagabb faforgácslapokból van, nem farostlemezből.

Így gondolom azért más a helyzet?

2012. júl. 29. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:
A nedvesség a faforgács-lapot is kikezdi. Nem akarlak elkeseríteni, de mi felújításkor a szüleim salakbetonból épült házában kb. egy méterre ástunk le, hogy a szárnyashangyák fészkét megtaláljuk. (Akkor még nem voltak ezek a most használatos hangyacsemegék, amiket bevisznek a bolyba és a többi is elpusztul.) Mivel a két építőanyag, azaz a vályog és a salakbeton is könnyen "rágható, fúrható", sajnos csak a fal és a padozat találkozásának állandó vegyszeres kezelésével (pl. valamilyen spray) tudsz védekezni. A biztonságos megoldás az lenne, ha a ház kapna egy beton alapot és a helyiségek egy beton aljzatot, ami viszont technikailag és költség szempontjából szinte kivitelezhetetlen.
2012. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezeknek a dögöknek meg sem kottyan egy kis glett. Valami stabil. átrághatatlan megoldásra lenne szükség, de vályog fal esetében ez nehéz és drága.
2012. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Miért kivitelezhetetlen utólag alapozni nézz utána mielőtt ilyeneket írsz.Örökölt vájog házamnak sem volt alapja utólag csináltam alá.50m2 es ház alá alapozása 2 nap 150 ezer ft volt 3 éve ebben a betonkeverő ára is benne van.Le is szigeteltem alulról.Előtte le lett verve a vakolat belülről.Aztán aljzatbeton a két helységbe.Se vizesedés se bogarak.olyan mint az új
2012. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha te ezt 3 éve 150.000 Ft-ból megúsztad, akkor te egy varászló vagy. A kivitelező elérhetőségét és a kivitelezés technikáját pedig írd le részletesen a kérdezőnek, hátha tudsz neki segíteni. Ez nem hecc, ezt tényleg komolyan gondoltam.
2012. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan csinálják már azt az alászigetelést. Az egész országban hirdetik magukat, csak figyelni kell és árajánlatot kérni tőlük. Bár a 150 ezer úgy, hogy még valami gép ára is beleférjen, azt én is túlzottan olcsónak tartom, mármint a mai világban.
2012. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kissé későn reagálok lehet de a kivitelező én magam voltam.Ép ma írtam le hogyan csináltam most kaptam egy privát levelet arra válaszoltam de nem tudom a kérdező küldte e.
2012. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!