Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkartonozasnal telibe...

Gipszkartonozasnal telibe szoktak glettelni?

Figyelt kérdés
Ha igen/nem miert?
2012. máj. 31. 17:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mi csak az illesztéseket és a csavarhelyeket szoktuk.

A többi helyen felesleges, síma mindenütt.

2012. máj. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

jobb telibe húzni, mert egyenletesebb a szívása festéskor, illetve nem fog látszani a glett és a karton találkozása

hiába csiszolod el a szélét, az csak más felület lesz (a glett sima, a papírnak meg feljönnek az apró szálai a nedvességtől)

két réteg glett mehet rá

2012. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek. Pont ezek miatt nem tudunk dönteni. Mi úgy készültünk, hogy telibe lesz. Viszont most az emberek felvilágosítottak, hogy sosem szokták. Minek hisz tényleg sima.... (első válaszoló) sehol sem szokták. De a második válasz miatt mi is így gondolkodtunk.
2012. máj. 31. 18:52
 4/17 anonim ***** válasza:
le kell apapozni a festékalapozóval a festés elött és nem kell a glett
2012. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én nem glettelném telibe. Az illesztéseket kell hálózni és glettelni, csiszolni és újból finoman átglettelni.

Festésnél először alapozd le fehérrel és használhatsz falfixet is, hogy mindenhol egyenletes száradjon a festék.

2012. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
És a papír sem lehet azon az oldalon, ahol festesz, mert az csak a hátoldalán van.
2012. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

persze, hogy azt mondják, hogy nem szokták, hiszen az már nagyobb munka lenne telibehúzni, meg idő, és glettelni is tudni kell nagyobb felületet :o))

úgyis ti döntitek el, de ez a "nem szoktuk mert sima" baromság

ha kap egy jó súrolófényt iszonyat ronda tud lenni, mikor látszik minden illesztés glettelése


a kartonnak meg mindkét oldala papír, nem csak a hátsó (a karton, papírból készül) :oD

2012. máj. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
én saját kezűleg amatőrként csak a hézagokat és csavarfejeket gletteltem viszont fűrészporos tapétát raktam fel és azt festettem így tuti nem lettek láthatóak az illesztések :) egyébként ha mélyalapozóval lekened akkor egyformán szárad a festék, nem lesz foltos.
2012. máj. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Sok jó megoldást olvastam itt,viszont tapétázásnál tényleg csak az egyenetlenséget gletteljük el Rigipszel.Viszont ha festék kerül rá akkor ajánlatos telibe.Glettelés után egy finom csiszoló papírral el lehet csiszolni,alapozó festék és mehet rá a fedő réteg.Én legalább is így csinálom.Munka igényesebb,persze,de a végeredményért megéri.Főleg ha magadnak csinálod.
2012. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítő választ. Végül nem lesz telibe (remélem nem fogjuk megbánni). Meggyőztek az érvek, ráadásul a munkások is elég lebeszélősök voltak (lehet nem fér bele az idejükbe), plusz még az, hogy még az is lehet, hogy harzoval fogjuk végül az emeletet is festeni. Eredetileg nem avval akartuk. Anyagiaktól függ. Szóval köszönöm szépen.
2012. jún. 1. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!