Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen dugókulcskészletet vegyek?

Milyen dugókulcskészletet vegyek?

Figyelt kérdés

Elég elbizonytalanító a helyzet, mivel sok-sok márkát árulnak a piacon, és nem lehet tudni, melyik jó, és melyik nem.


Elsősorban autószereléshez szeretnék venni egy készletet, ami még kifizethető árú (tehát nem egy Beta vagy Facom pl.), de nem is csavarodik/törik el az első csavar meglazításánál (tehát nem pl. vateráról a Möller készletek).


Van valakinek ötlete, hogy mit érdemes vásárolni? Pénzem alig van (pont ezért akarom magam javítani az autómat), viszont szerszámaim sincsenek. Első körben dugókulcs készletet vennék, majd később csillagkulcsok, villáskulcsok tömegeit. Tehát: milyet érdemes?



2012. júl. 23. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

proxon!

Én már vagy 10 éve használom és semmi baja.

Bőven megért 30ezret!

2012. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Napkiraly ***** válasza:
nem fogod elhinni, a baumaxban vettem egy komplett kínai készletet 8ezerért csak mert hatlapfejű volt. 4-32-ig vannak benne a dugók, ezért vettem, kímélni akartam a másik készletemet, ha ez eltörik nem gond. Annyira jó, erőkarral használva sincs soha semmi baja,én magam is csodálkozom,megvan már vagy 2 éve (használom hetente többször)
2012. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Vettem egy ilyen készletet:

[link]


Ha beválik, beszerzek egy 1/2"os készletet is, amiben vannak combosabb dugókulcsok is (32-34 körül van a féltengely anya emlékeim szerint, meg a traktor vázába is vannak nagyobb csavarok...)

2012. júl. 26. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:
jó választás!
2012. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hazaértem, kipróbáltam. Eddig 2-ből 1. :)

Az első torony csavarjára rá akartam húzni, mert szerintem a spirálrugó cserekor meglett ugyan húzva, de lelazult picit. Volt is benne 18-as dugókulcs, de olyan rövid, hogy a kilógó menetes szártól (abban van ugye az imbuszos belsőkulcsnyílás, ezért van picit hosszabbra hagyva) nem megy rá a kulcs. Na, kell majd vennem ilyen "pipa" szárú csillagkészletet is... (Valami ilyet, csak jobb minőségbe: [link] )


Viszont ezzel a Proxxonnal ki tudtam szedni a gyertyákat, és elszörnyülködtem, hogy mennyire lefutottak. :(

2012. júl. 27. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!