Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kezdjek hozzá? Teljesen...

Hogyan kezdjek hozzá? Teljesen szeretném felújítani ezt a konyhabútort. Milyen festéket vegyek? Mivel dolgozzak?

Figyelt kérdés

[link]



[link]



2012. ápr. 29. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ezt szeretnéd megtartani? Nem biztos, hogy így olcsóbbra jön ki.
2012. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez a bútor nagyon jó alapanyagnak tűnik. De azért nézd meg: minden oldala fából van? Tehát festék van rajta, nem pedig fólia, mert akkor farostlemez.

Először is takarítsd alaposan le, különös tekintettel a matricákra. Dolgozz Domesossal vagy hasonló szerrel. A matricák áztatással lejönnek (szerencsétől függően 10 perc, de akár egy teljes nap is lehet az áztatás).

Utána a fa részeket finom csiszolópapírral kissé csiszold le. Valószínűleg más dolgod nem lesz vele, elég jó állapotban vannak az ajtók. Ha valahol mégis hibát találsz, akkor vegyél folyékony fát, és javítsd ki a hibákat (használati utasítás és száradási idők a dobozon).

Ha ez megvan, akkor festheted. Alapozó nem kell, ne csiszold le az összes festéket, csak hogy szép sima legyen. Ha minden festéket lecsiszolnál, akkor alapozni is kéne, de az felesleges pluszmunka.

A korpusz szerintem farostlemez, azt sajnos nem lehet festeni, hanem sajna le kell szedni a mostani fóliát és újra kell fóliázni. Ez drágább, és némi szakértelmet igénylő művelet. Bár mi fóliáztunk már itthon vasalóval meg hajsütővassal (az ide nem kell, mert nincsenek ívek), szóval ha elég bátor vagy, próbálkozhatsz vele.

Két dolog van még, amivel nagyon feldobhatod a szekrényt: a legfontosabb a fogantyúcsere, ezt mindenképpen kell! Még takarítás előtt szedd le a mostani fogantyúkat, és vegyél valami stílusosabbat.

A másik az üveg: ha megtartod a mostanit, akkor mindenképpen ehhez passzoló fogantyúkat vegyél, az ajtókra pedig másold át a mintát.


Ha ez a szekrény az enyém lenne, fehérre festeném, és a lapokat fehérre fóliáznám. Az élfóliák viszont pirosak lennének, és valami ilyesmi stílusú virágos fogantyúkat vennék: [link] csak persze pirosban.

Az ajtókra és a fiókokra pedig az üveg virágos mintájából festenék valami szépet. Pontosabban nem én, hanem megkérném azt a barátnőm, aki tud is festeni. Szerintem így szép lenne, és illene a konyhámba. De persze te úgy csináld, ahogy hozzád illik :)

2012. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen. Csak felújítás jöhet szóba.
2012. ápr. 29. 14:19
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ :)

És tetszik is az ötlet.


Mennyiből tudom szerinted kihozni ezt az egészet?

2012. ápr. 29. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Fogantyúk kb. 10 ezer, festék kb. 5 ezer, élfóliák kb. 1 ezer.

Ha nem dolgozol a szekrény munkalapján, akkor olcsóbb öntapadós tapétával is megcsinálhatod, az 1-3 ezer Ft négyzetméterenként.

Szóval olyan 30 ezerből ki lehet hozni mindennel együtt.

2012. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
ez a szeméttelepre való égetésre... vegyél inkább újat de előtte fessed ki a konyhát és járólapoztasd újra az egészet. nézzen már ki valahogyan az a konyha
2012. ápr. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A vaterán van egy srác, aki a saját új konyhabútorait árulja 26 ezerért. Még színt is választhatsz :)

De ha tényleg ennyire ragaszkodsz ehhez, akkor jó munkát hozzá :)

2012. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a negatív hozzáállást némelyik embertől. Azt hittem hogy most nem lesz, de hát mégis van pár ilyen ember.


Lehet hogy a szeméttelepre való, de én látok benne fantáziát. 3500 forintért vettem meg, és azt hiszem hogy kevés ráfordítással és ezekkel a jó ötletekkel amiket kaptam a normálisabb válaszolóktól, egész jót fogok kihozni.

Tudod mennyiért mennek ezek "kedves" feelv ?... 15 nél kezdődik, de láttam már 50-ért is ilyet. Szóval még ha a végén ki is dobom, akkor is jól jártam.

2012. ápr. 30. 07:34
 9/10 anonim ***** válasza:

ez nem konyhabútor, hanem kredenc.

lehet belőle stílusos retró cuccot kihozni, persze csak ha illik a konyhádba.

a vidéki rokonaimnál van ilyen, anno a 60-as években nagyon tömegcucc volt.

nagyon sok meló lesz vele, de ha neked megéri, akkor csináld.

2012. ápr. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

kredenc (német)Pohárszék, konyhaszekrény.


Amúgy tényleg csak akkor kezd hozzá, ha minden más, ami a konyhában van modern, hogy a kontraszt láthatóan direkt legyen.

Drága, fáradságos, aprólékos munka lesz, de bizonyára szeretni fogod:)

2012. ápr. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!