Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen vegyszerrel tudnám a...

Milyen vegyszerrel tudnám a sörösdobozt fémtisztára lemosni? eltávplitani róla a nyomatott, hogy ezüstszinű legyen. higitókkal, sósavval, kénsavval, poliflaggal már probáltam. mi oldhatja?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

polinox rapid,vagy kromofág(kromofág olcsóbb)Bár nemtudom.

Ezt nem írtam biztosra de egy próbát megér ha tudsz tesztelésre kérni egy keveset.

ha ezek nem szedték le akkor marad a csiszolás polírozás,vagy homokszórás,de mivel sörösdobozról van szó ez nehéz kivitelezni.

Szabad érdeklődnöm?Kollektor lesz belőle?Vagy valami más?

2011. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
bomba lesz belőle?
2011. dec. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

bombához minek pucolná le...? :D

Kérdező, kollektor lesz belőle? Miért nem fested le feketére? Az ezüstös csillogó visszaveri a nap sugarát. Ráadásul az oldószerek-sósav stb roncsolják a sörösdobozt is.

2011. dec. 15. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Esetleg aceton? Az elég jó oldószer, most sajnos nem tudom kipróbálni, mert nem találom.
2011. dec. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a festékeket elsősorban nitróhigitó vagy lakkbenzin oldja,ha ezek nem oldják akkor jöhet a kromofág és egyéb más variáció .

Ha kollektort akarna csinálni akkor azért szedné le a festéket hogy a fekete festék alatt ne legyen plusz réteg ami a teljesítmény rovására megy (gondolom én) de szerintem nem kollektor lesz hanem valami díszítő cucc.

2011. dec. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen repülőket szoktam késziteni szabadidömben.

és szeretnék egy olyat is késziteni ami teljesen ezüstszinű.

ilyen sörösdobozt még nem találtam,csak a servatius sört,de azon is van egy cimer.

szóval ezért érdeklödtem.csiszolópapirt nem igazán szeretném használni mert teljesen összekaristolom.

meg 15db-ot nem igazán szeretnék kézzel átsmirglizni

(ennyi kell egy repülöhöz)

a kromofágot még megprobálom,bár a poliflagra azt irták erősebb nála.de megse kottyant neki.

a netten pár hete nézelödtem és láttam egy kis videót ahol lemosta az illető egyszerüen egy anyaggal,de hiába keresem az oldalt nem akadok megint rá.

2011. dec. 15. 19:50
 7/12 anonim ***** válasza:
És úgy esetleg nem tudnád megikdani, hogy kifordítod? Vagy a z nem lehetséges? Úgy néztem, valamennyit muszáj rajta formálnod :)
2011. dec. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó hobbid van ,nekem is hasonló :)

[link]

2011. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

probálom elkerülni a sörösdoboz kiforditását mert ugy joval bonyolultabb összerakni,de azt hiszem az lesz a vége.

-örülök a papirhajtogatásos dolognak,hogy felhivtad rá a figyelmemet,láttam köztük egy-két nagyon jót.

épp most készitek a star wars-ból egy x-szárnyú repülöt sörösdobozból,itt pedig láttam papirból.

valószinű azt is megprobálom.

2011. dec. 16. 06:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Én szívesen tankot csinálnék ,de most egy nagyon bonyolult mocit vagdalok már vagy másfél hete :)

Szerintem egyszerűbb dolgokat simán át lehet vinni alumíniumra,mármint szétvágni a sörös dobozt aztán fel lehetne rajzolni sablon alapján és úgy összerakni.Ezeket ragasztani szoktátok?Mármint tudom hogy van ragasztó fémre is de azoknak a nagyja nem elég strapabíró és a kétkomponensűnek meg 24 órás száradási ideje van.

2011. dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!