Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » S. O. S Ablakszigetelési trükkök?

S. O. S Ablakszigetelési trükkök?

Figyelt kérdés
Tudjátok a szokásos sztori.Régi dupla ablaktáblák,amik gyakorlatilag semmit nem szigetelnek,kb fúj be mellette a szél... Több kilométernyi gumi meg szivacs tömítőszalag,de semmit sem ér.Egyéb ötlet?Ha esetleg a túloldalon lévő ablak le lenne jól szigetelve,tehát hogy ne legyen huzat,akkor az is segítene,nem?Tehát ha nincs szemben rés,akkor a hideg sem jön úgy be,ugye?
2011. okt. 15. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A külső és a belső ablakra is gumiszalag, de mérd meg, mekkora a rés, és megfelelő méretűt vegyél. Ha nincs elég nagy, akkor ragaszd duplán, nem elegáns, de hatékony.

Ha alul van nagy rés, akkor tegyél be ablakpárnát, az is sokat számít.

Ezen kívül estére ereszd le a redőnyt, az elég sokat szigetel, és húzz be alaposan minden függönyt.

2011. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Végül maradtam a gumiszalagnál,meg vettem hungarocelt,ami gány munka lesz,de télen még jól fog jönni.H hogy teszem be(vagy ki) még nem tudom,de vésztartaléknak ott lesz.A redőny,meg függöny semmit de semmit nem ér sajnos..A normális megoldás az új ablak lenne,ezeket a régiket nem lehet a végtelenségig foltozgatni...

2011. okt. 16. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Megnézed mekkora a rés az ablak és a tok között.

Kb. ilyen vastagságú sziloplaszot nyomsz a falcba (sarokba).

Teszel rá vékony nylont,hogy ne ragadjon össze,majd ha már megszáradt,kinyitod az ablakot,nylont leszeded, és kész.

2011. okt. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Baakkker mekkora ötlet!!!!

Ezt holnap meg is csinálom!Remélem lejön a nylon rendesen és nem fog beleragadni.Majd veszek fehér saniter szilo-t és akkor penészedni sem fog.Jó ötlet,köszi!

2011. okt. 16. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező!Végül is milyen hatékony volt a sziloplasztos szigetelés?Én is ezt a megoldást kényszerülnék végrehajtani.
2014. aug. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!