Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek az MTD GCS...

Mi a véleményetek az MTD GCS 46/45 benzinmotoros láncfűrészről?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Otthoni hobby felhasználásra tökéletes jó ár/érték arányú gép,csupán annyi a titka hogy ne várjunk el tőle annyit mint egy nagymárkás géptől.Másik nagy előnye hogy nem made in china mint az ilyen árketegóriájú többi modell, elég jól ellátott a szervízhálózata és alkatrészellátottsága.
2011. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Pont ezt mondta nekünk is egy ismerős, (fűrészláncok élezésével és hasonlókkal foglalkozik, meg ilyesmik értékesítésével) mint amit az első ír. Szerinte a téli tüzelő felvágásához remek.

Ehhez képest: sokat fogyaszt, rengetegszer meghibásodik, állandóan javítani kell, vagy cserélni benne valamit.

30 mázsát nem tudtunk vele javíttatás nélkül felvágni (méteres fa 3-4 darabba vágva, kb 15 cm átmérőjű volt a java része, néhány 20as, 25ös volt benne) Pedig túl sem volt hajszolva, mert egy tankot sem vágtunk ki vele egyhuzamban pihentetés nélkül. A bejáratáskor meg csak vékony ágakat fűrészeltünk.

Bánom, hogy hallgattunk rá és megvettük, már benne van annyiban, mintha vettünk volna egy rendes fűrészt.

Most beszéljük a sógorral, hogy közösen veszünk egy stihlt (most akciózzák őket október végéig)

A saját tapasztalataim alapján sose vennék még egyszer ilyet, és nem is ajánlom senkinek.

2011. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 homo ludensz ***** válasza:
28%
Mi már vagy 8-10 éve a vegyes tüzelésű kazánt használjuk mert törött raklapokhoz és vegyes faanyagokhoz idáig hozzájutottunk,sőt már az idei télre is van indulásra összevágott fánk. Hozzávetőleg 6 éve egy Makitát használunk és elektromosat tartaléknak van benzinmotoros is de egyszer vettem elő mikor leselejtezett vasúti talpfákat kaptunk. Erősebb mint az elektromos de a benzi-olaj árak + a láncolaj. Egyszer kellett a meghajtó lánckereket cserélni bementem a makita-szervizbe vittem a régit felnyúlt az eladó a polcra és otthon ráraktam az újat. Van egy Bosch kisebb elektromos is de az nem az esetem, túl van bonyolítva.Annak érdemes benzinest venni aki nem otthon vágja a tüzelőjét és ugye az erdőbe nincs áram.
2011. szept. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Jó gép amíg működik, utána csak a baj van vele. Inkább vegyél elektromosat ha spórolni akarsz. Vagy Al-KO, partner, mchulloch márkák közül válogass.
2011. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tomi1987 válasza:
45%
Hogy mi a véleményem???? megvettem 2011 ok.15 én ezt a fajta láncfűrészt 29900ft ért,1 üzlethelységből.3 nap után a behúzó szerkezet feladta magát,visszavittem azzal a tudattal hogy visszacserélik de elküldtek service-be.Rendben megcsinálják díjtalanul a servizelés dec,10-ig tartott(tél közepe,fűtés szezon)hazavittem nagy örömmel vágtam a fát.azzal a hittel hogy remek minden,erre dec.ünnep között megint behalt a behúzószerkezet.2012.január-ban visszavittem a servizbe szintén semmi akadály megcsinálják.megint másfélhónap,hazavittem rá 2 hétre szét ugrott a kuplunk,servizelés ott megálapították hogy nem én voltam a hibás azt mondták hogy GYÁRTÁSI HIBA,kértem hogy cseréljék ki mert a fűrésszel nem vágtam fel kb 3 km3 fát.ezt ők nem tehetik addig kell nekik csinálni míg lehet.mondom rendben.ügye eljött a tavasz nyár a fűrész nyáron nem lett használva.2012 nov szezon kezdete.behúzószerkezet szintén és benzincső valamiért elrepedt.visszavittem jó rendeben behúzószerkezet az díjtalan mert az már volt csinálva de a benzincső az viszont 3 ezer ft.És a kezemben adott 1 papírt hogy mire szól a szervizelés én ebből azt szűrtem ki hogy semmire!!!Szóval a véleményem hogy szar,és ha mindenki teheti vegyen Ukrán fűrészt 10 ezer ft ért mert az többet ér.De Mtd-t soha
2013. jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nacsa András válasza:
0%

Nekem van egy 46/45-ös meg egy 50/45-ös. A kicsi 3 éve van meg. Gátőr vagyok és kaptunk engedélyt a játszóban favágásra. 300m-t vágtunk ki vele ez 8 pótkocsi fa. Semmi baja nem volt. Reggel 8-tól délután 4-ig folyamatos munkába volt fogva. Max 1órát pihent. Nemrég vettem az 50/45-t ezzel annyi a bajom hogy túlmelegszik, de nagyon erős gép és ha jól van élezve a lánc lehet vele haladni.(teszem hozzá hogy kőrist vágtam vele és a 45-ös vezető kicsi volt a fákhoz lehet ezért melegedett) 12hektár erdőnk van ezzel ott dolgozok. A túlmelegedésen kívül semmi bajom nincs vele. összesen eddig kb 3 hónapot használtam és nem mondhatnám hogy hobbi célra :-)

Lehetséges hogy ki kell fogni a jó gépet mert nagyon vegyesek a vélemények. Nekem bevált mind kettő. Ha elromlik veszek újat! Egy olcsóbb stihl árából veszek 4-et és 120.000-ből nem a legjobb stihl-t kapod(kertészeti kategória)és egyébként az is elromlik és az alkatrész is drágább. Szerintem megéri megvenni 30ezer nem pénz érte!

2013. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nacsa András válasza:
38%

Még annyit hogy a 46/45-ös fűrészemnek a benzincsöve is elrepedt. Fentebb olvastam hogy 3000Ft-ért csinálták meg szervizben. Én a motoros boltban vettem benzincsövet(200Ft)és megcsináltam. 20perces munka és nem bonyolult.


www.bulimoci.hu

itt van minden. 500FT 1m üzemanyagcső és 10cm kell!! Akkor mit csináltak 3000-ért?????? Annyiért én is megcsinálom :)

2013. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A stihl gyárban csinálják a melósok fusiban meló után csak hobbiból... meg a fa..om 20+ eurós órabérből hogy a rákba jönne már ki ennyiért? Kínában készül mint az összes áruházas gép beleértve a partner,mcculloch,alko,einhel,mtd-ennek ellenére ezek a gépek minőségi ellenőrzésen mennek át a megrendelő európai cégek részéről.Otthonra tökéletes nagyjából mindbírnak annyit mint a nagy márkák belépő gépei,de ez csak az én véleményem lehet a megszállottak nem így élik meg.Mtd vel az a bajom hogy többihez képest arany áron van hozzá az alkatrész ,meg ritka is.A dugattyúja kerül annyiba mint a többi említett áruházas gép komplett hengerszettje.Talán ezzel akarják érzékeltetni ez minőségi cucc-pedig ló..szt.
2019. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!