Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy szekrény amit beszeret...

Van egy szekrény amit beszeretnék lakkozni, hogy felfrissüljön a fa és legyen egy kis színe (de ez lényegtelen) a lényeg az, hogy csak ecsettel és fújatással lehet lakkozni vagy lehetséges birkával is?

Figyelt kérdés
Elnézést de szabadkai vagyok és 15éves és nem tudom hogy a birkát hogy mondják szép magyarul mert neten nem találtam meg :D szóval elmagyarázom mire gondolok.Van fogója abbol megy kifelé egy vas rúd és azon van az a puha akármi amivel a falat szokták festeni és forog :D. Bocsánat a hülye kifejezéské.Köszönöm előre a válaszokat!
2011. aug. 1. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem festőhenger, amire gondolsz.

[link]

2011. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez azt írja, hogy van külön lakkozáshoz is.


Én igazán nem értek hozzá, csak neked keresgélek.

2011. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szóval, ha lehet kapni, akkor hengerrel is lehet festeni. :)

Szerintem manapság már ezt jobban szeretik a mesterek is. Nálam a zománcfestéket is az ajtókra hengerrel kenték, nem ecsettel.

2011. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

van olyan festőhenger amivel lehet lakkozni.


ha azonban a szekrényed politúros volt eddig, akkor egy lakkozással nagyon el fogod csúfítani.

2011. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
lakkozóhengernek hívják azt, amit keresel, nagyobb barkácsáruházakban lehet kapni. Nem olyan nagy, mint a birka, viszont szebben lehet vele festeni.
2011. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nagyon mindegyikőtöknek!még majd meglátom kicsit áthúzok egy részt ami elvan takarva hogy hogyan is néz ki és ha megtetszik akkor az egészet köszi még egyszer a válaszokat
2011. aug. 1. 22:12
 7/9 A kérdező kommentje:
amúgy nem politúros
2011. aug. 1. 23:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Hengeres felhordással nem viszünk fel késztermékre lakkot. Gondolom a bútordarabot nem kívánod szétszedni úgyhogy ez alapszabály. Először csiszold meg jó alaposan 150-es szemcsefinomságú papírral. Utánna végzel egy nedves szálfelhúzást. Utánna pedig 240-es papírral átcsiszolod Ezt követően portalanítasz. Aztán jöhet a felület le alapozása . Legvégül pedig a fedőlakk minimum 2 rétegben. És a bútor szebb lesz mint új korában. Ha véletlen mégsem csiszolnád meg a felületet csak a lakkozott felületre mégegyszer rálakkozol akkor rücskös érdes lesz és 2 héten belül a lakkozott felület megtörik. Ha nem vagy jártas a szakmában szórópisztollyal ne végezd a lakkfelhordást mert könnyen megfojhat és csúnya lesz úgy. Ajánlom az ecsetet kicsit lassabban megy de kellő szakértelem nélkül azzal a legegyszerűbb dolgozni. Egy faipari technikus
2011. aug. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. aug. 15. 23:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!