Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell üveget vágni?

Hogyan kell üveget vágni?

Figyelt kérdés
Vettem egy üvegvágót egy áruházban próbára, mert nagyon olcsó volt,és megpróbáltam vele üveget vágni.De csak úgymond az üveg felületét tudtam megkarcolni vele. Erősen kell rányomni,vagy mi a technikája?Vagy talán a szerszám rossz?
2009. márc. 30. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az üveget úgy vágod mint a csempét. Megkarcolod a felületét, magd a karcolatnál alátámasztva elroppantod.
2009. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alá egy plédet, rá az üveget,s vonalzó mellett mélyen bekarcolod. Erőből, de érzéssel.

Aztán le lehet pattintani. Kicsúsztatod a vonalat az asztal szélére, s hirtelen ügyesen. Mint a csokit, úgy. Próbálkozz egy kisebb darabon.

Nagy lapot ketten együtt fognak.Kesztyűben!

2009. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az üveget erőből karcolni, teljesen felesleges. Bizonyos vastagság felett már "szempont" lehet, de ott sem az számít, hogy milyen erős, hanem, hogy mennyire pontos az üvegvágó. Egy 0,4-0,6-os ablaküveget körzővel bekarcolva is simán el tud vágni szépen.
2009. márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!