Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kb menyi ideig birja ki...

Kb menyi ideig birja ki nektek az akumláturos kis kézifúró?

Figyelt kérdés
18 V és elég hamar lemerül. inkább dolgozok villás kulcsal
2009. márc. 26. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen típusú?
2009. márc. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is ez a tapasztalatom, pedig egy szaküzletben (Praktiker) akcióban vettem, nem is a legolcsóbb volt, (közép ár kategória) böröndben 2 NiCa akkuval, és ez is 18 v-os. Az előírtak szerint töltöttem a mellékelt töltővel, és még is nagyon hamar megadja magát használat közben. Le telt az 1 év garancia és pár napra rá az egyik aku megadta végleg magát. Felhívtam a márka szervízet, ahol a kérdésemre azt válaszolták, hogy az akkukra csak fél év a garancia, csak a készülékre 1 év.

Mérgemben szétszedtem a hibás akkut, és kiderült hogy szinte az összes cella ki van folyva. (valószínűleg egy nagyon régi gyártású lehetett, és már a hoszú tárolás során kezdődött el ez a folyamat. Én ezt már a használat során is sejtettem, de eddig nem mertem szétszedni, mert akkor végleg megszűnt volna rá a garancia. Most ott tartok, hogy a másiknak is vége. Próbáltam új akkut venni hozzá, kiderült hogy majdnem annyiba kerülne a két akku, mint akkor teljes csomag volt. Csináltam egy 18V- os, 2 A-es Egyenáramú tápegységet, most arról üzemeltetem. Sajnos ez helyhez kötött megoldás, de sajnos ez van, így legalább tudom valamire használni. Maga a gép tökéletes, és így tápegységről még erősebb is lett a forgató nyomatéka.

2009. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs! De közben a feltett kérdésre a válasz lényege lemaradt.

Az első töltések után kb. 30-45 perc folyamatos használatot biztosított egy akku.

A vásárlás helyén érdeklődésemre hogy ez nem túl rövid üzemidő-e, elmondták, hogy új korában nem adja le a teljes teljesítményét az akku, majd csak a 4. 5. töltés kisütés ciklus után. Én nem tapasztaltam ezt, egyre rövidebb ideig működött egy feltöltéssel. A gar. szervízet tel. felhíva, felvetésemre azt a választ kaptam, hogy biztosan nem megfelelően töltöttem és azért csökkent így a kapacitásuk. Sicc! (? bizonyítsam az ellenkezőét?!)

(Már 3x küldöm el, de a feltöltés eddig mindig megszakadt!)

2009. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 24 V-os nem túl drága tipus van (Mans Friend) de én meg vagyok vele elégedve. Eleve csak akkor veszem elő, ha nem kell huzamosan használom, de használtam már bútorkészítésre is. Időt nem mértem, de ha 45 percig folyamatosan megy, az nem jó teljesítmény? Ha ütvefúrok persze hamarabb lemerül, de nem erre találták ki, habár tudja ezt is.
2009. márc. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

az üzemidő függ még attol is hogy mekkora kapacitásu aksikkal van ellátva a gép

általában 1,2 Ah szokták adni ezeket de a jobb nevek pl: bosch devalt adja 1,7 és 2,1 Ah környékével is

nekem bVd van 2 db aksival de azok is 1,2 Ah -sak és kb. 30-40 percet bírnak, de pont ezért van hozzá 2 db aksi hogy ha lemerül cserélgetem

2009. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az NiCd adduknak az a haláluk, ha nem sütik ki őket kellö képpen. Ez annyit jelent, hogy 1 cellának 0,9V-ot kell elérnie lemerített állapotban. Pl. egy 12V-os aksinál ez 10 cellát jelent, és így 9V-ot kell mérnünk lemerített állapotban. Ezt elérheted, ha rákötsz egy autóizzót de figyelni kell nehogy ez alá menjünk. Ezt ugyebár men szokták ellenőrizgetni, és a gyári töltők sem foglalkoznak vele és símán rátöltenek, ha bekapcsoljuk. Ez már valszeg üzletpolitika. Ha van pénzed akkor Litium ion akkumulátoros fúrót vegyél, mert azok erre nem érzékenyek, erősebbek, hosszabb az élettartamuk és fele olyan nehezek is. Üdv.
2009. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!