Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miből készíthetnék nyomdázót?

Miből készíthetnék nyomdázót?

Figyelt kérdés

Olyan anyagra lenne szükségem, amivel viszonylag könnyen lehet dolgozni, vagyis elkészíteni a nyomdázó mintát.

Nekem csak az iskolában tanult krumplinyomda jutott eszembe, de ennél csak egy ici picit kellene komolyabb :-)


2011. jún. 9. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
hungarocell?
2011. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én radírból csináltam
2011. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A radír, de a legjobb egy linóleum darabkának az alja, abból még könnyebb kifaragni, ha már házilag készíted. Az "igazi" is gumiból van. Bélyegző készítéssel foglalkozom :-)
2011. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És linóleumnak az aljából hogyan lehetne készíteni?

Az utolsó hozzászóló, másoknak is szoktál készíteni, mert engem érdekelne. :-)

2011. jún. 9. 14:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, vállalkozóként ezzel foglalkozom. (ezzel is) írok neked priviben, ott megadom az elérhetőségem. De ha mégis szeretnéd kipróbálni a linóleum verziót, bármilyen éles szerszámmal nekieshetsz, könnyű kivakarni. Késsel, tűvel, keskeny csavarhúzóval. Egyszer gyerek koromban rajzszakkörön készítettünk ilyenből lenyomatokat, metszeteket, kivéstük, majd bekentük festékkel és rányomtuk papírra.
2011. jún. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
...és ezt hívják úgy hogy linómetszet :)
2011. jún. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Dekorgumiból ki tudod vágni a mintát,és azt ráragaszthatod valamire.
2011. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, a dekor gumira én is gondoltam. :-))))

De vajon rendesen felveszi a festéket, vagyis egyenletesen lehet vele nyomdázni?

2011. jún. 11. 08:59
 9/9 anonim válasza:
Lehet,h kicsit porózusabb mint a gumi,és vastagabban kell festékezni.Próbáld ki,mert egyébként olcsó és könnyű vele dolgozni.
2011. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!