Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A tanácsotokat kérem! HOgyan...

A tanácsotokat kérem! HOgyan emelhetnénk meg a padlózatot?

Figyelt kérdés
Az egyik szobánk padlója legalább 5cm-rel lejjebb van betonozva, mint a lakás többi helyisége.(Nem is értjük az előző lakókat, mire volt ez jó!) HOgyan emelhetnénk meg? Laminált padlót akarunk rátenni, és nem tudjuk, hogyan csinálhatnánk meg így, h ilyen alacsonyan van! Muszáj felverni a régi betont, h újra betonozzuk? Rábetonozni a meglévőre lehet, v feltöredezik? Aljzatkiegyenlítővel? Vagy van vmi anyag, ami mehetne a laminált padló és a beton közé, ezzel kellően megemelve?
2009. márc. 17. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Lehet kapni ilyen lépésálló hungarocellt. Ezt mi aljzat beton alá használtuk hang és hő szigetelésre. Sajnos szerintem még erre mindenképp kell beton és nem vagyok benne biztos, hogy mi az a legkisebb vastagság amibe lehet kapni, mert nekünk csak az 5cm volt + a beton rá de az már nektek magas. Lehet, hogy egyszerűbb ha simán le aljzat betonoztok 4 cm, mert rá kell még egy padlopon kiegyenlítésnek+ a laminált padló alá a szivacs 3mm + a laminált padló 6-8 mm. Akkor még lehet, hogy 4 cm aljzat beton sem kell. Amúgy meg nem kell felverni az előző betont, mert az új ház építéseknél is csinálnak egy úgynevezett szerelő betont és aztán arra jön a rendes aljzat. Remélem tudtam segíteni.
2009. márc. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
5cm-t le lehet betonozni!! arra már mehet a laminált, nincs ezzel semmi baj!A régi betonra 0,2-es PE fólia, arra a simított beton, újra PE-fólia, 2mm-es habfólia és a laminált padló.Sok sikert.
2009. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mond má el légyszi, hogy mi a tököm az a pe fólia:)
2009. márc. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Polietilén fólia, magyarul sima fólia, olyan egyszerű fólia-fólia:), 50m2 - 2500-ft egyébként, fekete.
2009. márc. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszi, akkor tehát egyszerű fólia:) Mostmár csak azt áruld el légyszi, hogy miért kell a két réteg közé rakni.
2009. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Látom, jól elvagytok...:)

Azt én is kérdezni akartam, mi az a PE fólia.

Köszi.

2009. márc. 26. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz csinálj melegpadlót ami ugy néz ki, hogy párnafákat fúrsz le 50 cm-ként és ezek közé rakod a lépésálló hungarocel lapokat, majd a tetejére vagy hajópadlót, vagy csak sima gyalult geszkákat és végül a laminált padlót alátétfóliával. Sosem fog fázni a lábatok, tuti meleg nekünk bejött. Üdv.
2009. máj. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!