Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolati válság!? A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolati válság!? A tanácsotokat kérem!

Figyelt kérdés

Barátnőmmel már 5 éve együtt vagyunk, volt 1-2 hullámvölgy a kapcsolatunkban, de aztán valahogy mindig helyrerázódtak a dolgok. Egy fél éve azonban új munkahelyre került, ami teljesen kikészíti idegileg (előtte is labilis volt), ez a kapcsolatunkra is rányomja a bélyegét: egyre gyakoribbak a vitatkozások, a szerelem sem dúl már köztünk annyira, csökkent az együttlétek száma stb. Ajánlottam neki, hogy váltson munkahelyet, erre ő azt mondta, hogy itt is keveset keres, máshol még kevesebbet adnának.

Egyszóval, a munkahely(?) miatt elfáradt a kapcsolatunk, és nem tudom, hogy érdemes lenne-e ezt így tovább folytatni...

A másik probléma az, hogy a családja nem támogatja semmiben (sem anyagilag, sem szellemileg), sőt a pénzét is volt, hogy elvették. Emiatt sajnálom is, próbálok neki mindenben segíteni, de sajnálatra nem lehet egy kapcsolatot építeni.

Egyik múltbeli "hullámvölgyben", mikor felmerült a szakítás esélye, azzal kezdett fenyegetőzni, hogy ha elhagyom, öngyilkos lesz, mert nincs más akire támaszkodhat rajtam kívül. Ez a mostani viták során is előfordul néha.


Ti mit tennétek a helyemben? Zárjam le ezt a kapcsolatot, vagy várjak egy ideig, hátha megjavul valahogy? Szerintetek hogyan lehetne orvosolni?


22/F


2011. jún. 16. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem ne hagyd ott neki, te vagy az egyetlen lelki támasza... teljesen összetörné, ha elhagynád. beszélj vele, hogy te így nem vagy boldog, és ha szeret téged és nem akar elveszíteni, akkor változtatni fog... de ezt nektek kell megbeszélni.
2011. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm pont egy ilyen jellemű nővel járt 2 évig, de otthagyta és bár nagy hisztit csapott a csaj, mégsem lett öngyilkos, sőt ma már új pasija van és boldog.
2011. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

hagyd és szakíts vele. ugyanis nem szép amit veled tesz. mocskos és szánalmas tett mások lelki zsarolása.

plusz aki mondja az nem lesz öngyilkos az esetek többségében. mert aki öngyilkos akar lenni, az nem mondja, hanem megy és megteszi. aki mondja, hogy öngyilkos lesz, az csak a figyelmedet akarja felkelteni, és azt akarja, hogy foglalkozzanak vele.

ami meg a kapcsolatotokat illeti. várj még egy kicsit. pár hetet. ha nem bírsz vele, akkor szakíts.

szerintem egy veszekedéssel teli kommunikáció nem kapcsolat.

mindenesetre sok szerencsét és kitartást a lányhoz és az érzéseitekhez...

és bárhogy döntesz ne add fel :)

2011. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem szereted és nem látod hogy lesz közös jövőtök akkor szakíts Vele úgy hogy pihenteted a kapcsolatot(mármint megmondod neki hogy időre van szükséged)...% év az sok...Ha szereted akkor ne hagyd hogy tovább laposodjon a kapcsolatotok!HA idegesen jön haza a melóhelyről?Kedveskedj neki kajával édességgel virággal vagy azzal amit szeretne!A sexuális életet is fel lehet dobni uj ruhadarabokkal vagy esetleg kiegészítő játszó szerekkel vagy ajzószerekkel...A sexhez is két ember kell ,de ha az egyik nagyon akarja akkor az úgyis belehúzza a másikat...Ismered a gyengepontjait!Adjál neki!

Menjetek sokat kirándulni ,igyatok meg egy gyertafényes vacsinál egy üveg bort!Vidd el moziba(valami vígjátékra)...Mégvalami:Segíts neki!Vegyél le egykét terhet a válláról!

Sok sikert!

Üdv!

2011. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Várom a további véleményeket!
2011. jún. 16. 20:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én exem is kikészült, mikor finoman megemlítettem, hogy gond van. Akkor tényleg közel volt hozzá, hogy kiugrik az ablakon. Hiába a 10 éves kapcsolat, amint megértette, hogy nem kérek belőle, 1 hónapon belül más f@szba ült. Nem kell sajnálatra alapozni egy kapcsolatot és nem is kell sajnálni.
2011. jún. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Először is, ez nem így van hogy aki mondja az öngyilkosságot az nem teszi meg... esetek többségében így van, de nem alapoznék rá.


Másik dolog: én abban a pillanatban szakítottam volna vele, amikor bedobta ezt a fenyegetést, mert ennél undorítóbb dolog kevés van. A nő aki ilyennel fenyegetőzik az valószínűleg egy hisztérika, egyre elviselhetetlenebb és zsémbesebb lesz.


Harmadik dolog: Utolsó hozzászólóval értek egyet. Nők gyakran túlspilázzák és hisztiznek, ennek ellenére rövid idő alatt "új f@szba ülnek". Ennek az az oka, hogy szeretnek úgy szakítani, hogy már be van biztosítva az utódod, és amikor ők szakítanak az esetek túlnyomó többségében már bevan...

2011. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

12:56: utolsónak van igaza teljesen!


Én nem tudnám egy ilyen ember válláról levenni a terheket, mert erre nem képes senki,csak ő maga! neki kell megváltoznia . Valljuk be egy érzelmileg labilis és nagyon gyenge személyiségű emberről van szó .. Ha látja rajtad a túlzott megértést ,beletörődést és támogatást, egy idő után beveti többször is a fenyegetőzést,ha úgy tartja kedve és egy kis figyelmet akar. Én simán megmondtam volna neki,hogy undorító,hogy ilyenekkel mer fenyegetőzni,hogy öngyilkos lesz! Kíváncsi vagyok rádöbbent volna ennek a súlyosságára... Valószínű nem, mert épeszű ember nem mond ilyet. Gondold át, hogy újabb 5évet megér-e elpazarolni az életedből... vagy akár csak 1hetet is!

2011. jún. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én egy ugyanilyen kapcsolatban voltam, csak én voltam a lány. a végére nálunk is abból állt a dolog, hogy támogattam, segítettem, kirángattam a sz.rból meg a hülye családjától, akik lehúzták pénzzel. a végén azt éreztem, hogy a kapcsolat alapja a szánalom, sajnálat és megszokás. szakítottam vele, mert élni akarok, plusz nem vagyok az anyja. és szerelmet akartam, amit utána meg is találtam:) 21L
2011. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"plusz aki mondja az nem lesz öngyilkos az esetek többségében. mert aki öngyilkos akar lenni, az nem mondja, hanem megy és megteszi. aki mondja, hogy öngyilkos lesz, az csak a figyelmedet akarja felkelteni, és azt akarja, hogy foglalkozzanak vele."


Pontosan! Nincs más hozzáfűznivaló. :)

Emiatt biztos, h nem kell vele maradnod, sőt... én is egyből ott hagynám, nem hogy ha ezzel, de akár kisebb dologgal is elkezdene a barátom zsarolni...


Egyébként: elhiszem, h rossz neki a családja miatt, de mindenki egy önálló ember, ha valami gond van az életével, munkahelyével, pénzével, idegrendszerével, ezt saját magában kell lerendeznie, megoldania, ha tudja. Ha nem, "szakértő"höz kellene fordulni, nem minden vitában azzal takaróznia, h jaj neki milyen rossz a családja.


Ha látsz esélyt a javulásra/változásra és még mindig szereted, akkor adj még egy esélyt a kapcsolatnak, de ha már csak barátként szereted és sajnálod, zárd le minél előbb. Barátként is ott lehetsz neki, ha szüksége van rád.

21L

2011. jún. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!