Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy 150m2-es ház villanyrendsz...

Egy 150m2-es ház villanyrendszerének teljes felújítása kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
csak a munkadíj érdekelne. tudom, hogy nem lehet pontosan megmondani így, de mégis egy hozzávetőleges árat írnátok?
2011. márc. 7. 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
400.000 kb.
2011. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ. Lehet, hogy 300.000Forintból kijön.Mi bele szoktuk számolni az 1,5-2-es kábeleket,dobozokat. A többi +
2011. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom ki hogyan van vele, de villanyszerelőként azt kell mondanom hogy az előző hozzászólásokban elég brutális árakat írtak.Annyiból már cakk-pakk anyaggal, munkadíjjal megoldható.

Amúgy személy szerint azt mondom soha nem a négyzetméter számít hanem a kiépítés igénye.Milyen szerelési móddal-milyen anyagokkal-mit és mennyit kell szerelni.Munkadíjnál inkább mérvadó az óradíj.

Én a munkadíjat ilyen nagyságú háznál ha teljes rendszert kell cserélni valahol 50 - 100 000 ft közt határoznám meg.

Anyagköltség pedig csak az igénytől függ annak minimuma is valahol 100 000 körül alakulna ha mindent újra kell cserélni.(Legutolsó munkámat egy 2 szoba konyha fürdős házat vadonatúj rendszerrel átlagos igényű kiépítéssel 45000 ft munkadíjért vállaltam, anyaköltséget nem tudom mert a tulaj vett mindent)

2011. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, te merre dolgozol, de nekem itt a főváros környékén ennyit mondtak többen is egy hasonló feladatra.(400.000 Ft-ot) aztán megcsináltam saját magam.

Sok helyen elég volt átvezetékelni, de azért jópár új konnektor, és kapcsoló is kellett.

2011. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm!

csak kb. érdekelt. akkor mondjuk a 100.000-ret vehetem átlag munkadíjnak.

(a házunk villanyszerelését apósom fogja végezni, aki ugye nem fogad el pénzt tőlünk, de mi szeretnék neki cserébe valami nyaralást befizetni.)

2011. márc. 7. 13:54
 6/13 A kérdező kommentje:
ok. akkor 100-300 közt.
2011. márc. 7. 13:55
 7/13 anonim ***** válasza:

A 12:56-nak (79%)


Kedves kolléga elég érdekes árakkal dolgozol ha szabad megjegyeznem. Felettébb érdekesnek találom az 50-100 ezer forintos munkadíj és a 100 ezer forintos anyag kalkulációdat egy 150m2 es házra.Bárhogy is számolgattam a büdös életbe nem veszed meg az anyagot ennyiért.A mai igényekre jellemzően általában véve m2/2 a szerelvény szám ami ugye 75db vagy inkább több, ezt megszoroznám 1500Ft tal mert 1 jó-közepes minőségű szerelvény ennyibe kerül(nem tescos)Kell még legalább 18 vagy 24 modulos elosztó( de inkább 24) az FI relé mifelénk alap,a kismegszakítóból meg nem érdemes 800-1000 Ft alatt választani márkától függetlenül.Hacsak nem szeretsz visszajárni cserélgetni az olcsó szart.Már eddig jócskán túlléptük a 100 ezres álomhatárodat és még 1 centi vezetéket sem vettünk az 1.5mm2 MCu 35Ft/m 2.5mm2MCu 45Ft/m. Én 1 ekkora házba látatlanban vinnék 1000-1200m 1.5- es és 600m 2.5 -est,dobozt csövet még nem is számoltam.

Nem tudom hogy milyen gépeid vannak,de hogy egyedül jársz az tuti mert ennyi pénzt még felezni is az érdekes lenne.

Ekkora házat 2 összeszokott embernek jól felszerelve(géppel) rajzolás vésés,csövezés kb 1 heti munkája.

Semmiképen nem akarlak megbántani távol álljon tőlem de irreális árakat mondasz!!!

A legutóbbi melód amit írtál kb 90-100m2 lehetet és te 45000Ft vállaltad, nem hiszem hogy a 300Ft kijött óránként.


A kérdezőnek,


Tavaly év végi árat tudok mondani neked ha megfelel.

Mi a kollégával 6500Ft/ szerelvényhely-ért szoktunk vállalni, ebben benne van a szerelvény doboz vezeték a csövek kötő elemek és dobozok és a mi munka díjunk is.

Mindegy hogy az elosztótól mennyire van 1 szerelvény 3méterre vagy 30-ra neked nem kerül többe.

2011. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Folyt köv.


A szerelvényeket te választod ki(max tanácsot adunk) nem is foglaltatik az árban. A 6500 Ft-ban benne van még a kapcsolók dugaljak, világító testek felszerelése. Természetesen magunk után összetakarítunk rendet hagyunk nálunk ez alap.

Remélem neked tudtam segíteni vagy irányvonalat adni.

2011. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2011. márc. 8. 08:31
 10/13 anonim ***** válasza:

W3dzz kollégának!

Hm én szerencsére tudok olcsó helyeket ahol szerelvényeket lehet venni! Persze igénytől függ de én sokkallom a te irányvonaladat! Elég helységenkén 1 kismegszakító és nem szükséges minden négyzetméterre dugalj.

A kérdező esetében is max egy 12-14 férőhelyes elosztót terveznék és helységenként 4 dugaljat(nagyobbakba esetleg 6 db).

Márkás anyagokkal dolgozom én is utálom a gagyit.Ahol én veszem és amit a megrendelőnek is szoktam ajánlani: XBS kismegszakító 250 Ft, XBS fi relé 2500 Ft,AlfaLine szerelvények 400-1000 Ft, Hensel 12+2 modulos süllyestett elosztó 5500 Ft, MCu vezeték 24 Ft/m,65doboz 20Ft

És igen egyedül dolgozom mert így éri meg, az említett 2 szoba konyha fürdő 75 m2 körül volt két hétvége alatt lett kész+ egy délelőtt a szerelvényezés festés után

2011. márc. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!