Miért megy el a melegvíz nyomása ha megnyitom a csapot?
Honnan jön a melegvíz?
Kombi gázkazán? Zárt rendszerű forróvíztároló, Sima gázboyler, konyhai vízmelegítő? távhőből származik?
És az nagy baj, ha elmegy a nyomás? És honnan tudod, hogy elmegy? Hiszen folyik nem?
ha normális választ akarsz, akkor kérdezz normálisabban körülírva.
Ez olyan, mintha bemész az orvoshoz, hogy fáj a lábod. azt találja ki... eltröt, vagy trombózis, vagy izomláz, vagy daganat... honnan tudja...
Leírhattad volna, hogy mikor mit csináltál, mikor tapasztaltad.
De kicsit gondolkoznál, akkor magadtól is rájönnél, hogy egy cső jön a házadba, lakásodba.
Ha pl folyik a melegvíz, és másik csapon (ha írtad volna, hogy másvalaki nyitotta meg, vagy zuhanyzott valaki...)szóval másik csapon megnyitod a hideget, akkor a bejövő egy csőnek kéne ellátnia mindkét csapot. A melegvíz is a kinti 1 csövön át folyik, csak boyleren keresztül. tulajdonképp mindegy, hogy gáz, vagy villanyboyler, mert a cső a lényeg. Szóval míg egy csövön folyt a meleg, addig egyfelé oszlott a kinti nyomás, vízsebesség. De kinyitottál még egy csapot, a bejövő csőátmérő ugyanaz maradt. De kétszer annyi helyen folyna ki, tehát eloszlik. Ezért ahol addíg egy folyt, pl a melegvíz, ott kevesebb folyik mikor megnyitod a másikat. ennyiből mindegy, hogy két hideg, két melegvizes csapot nyitsz meg, ugyanilyesmire számíthatsz.
elkerülni akkorlehetne, ha lenne nagyobb bejövőátmérő, vagy egy nyomástároló a rendszerben, pl gázzal felfújt tartály, melynek fele víz... mint a fűtésrendszerben, de az is csak a kapacitása erejéig kompenzálná a nyomáscsökkenést.
A sok kioktatás után talán tőlem hallasz valami használhatót mivel én is hasonló helyzetben vagyok.
1. Bojlerünk van és ha megnyitom a melgvízcsapot először rendes nyomáson jön a víz de amint kezd jönni a melegebb víz a nyomás csökken.
2. Ez nem volt mindig így csak amióta kicseréltük a csapot. Először egy karos csapunk volt,(valószínű kerámia betétes)de eltört. Vettem egy hagyományosat kettő tekerővel az olcsóbbikból nem a kerámia betétest(spóroltam 1000 forintot?).
3.Arra jöttem rá, hogy ebben a gumi tömítés a melegvíz hatására kitágul és ezért elzárja a víz útját. Ha ezután jobban kinyitom jön rendesen a víz, de elég macerás jól beállítani a hőfokot.
4.Le kell cserélnem egy normális csapra ezt f.o.s.t.
Egy dolgot nem értek. Ha jobban kinyitod a csapot a nyomás helyre áll. Ebből nekem az jön le, hogy a gumi tömítés közepén a lyuk nem tűnt el attól, hogy kitágult. Ha a bojlerből kifolyó víz nyomása állandó, a gumi tömítés tágulása miatt a lyuk szűkül akkor a nyomásnak növekednie kellene. Amúgy elég a gumitömítést bőrre cserélni. Ezzel 15000 et spórolsz az újj csaptelephez képest.
Amúgy hasonló a gondom.
Villany bojler éjszakai áramról az emeleti fürdőszobában. Mivel sok víz folyik el míg lent a konyhában mosogatnánk ezért fel akartam rakni a mosogató felé egy zanussi átfolyós vízmelegítőt. Megvettem a szűkítőket toldókat flexi csövet... Beszereltem. A fentről érkező melegvizet egy tömítőgyűrű és egy. 5 forintos segítségével lezártuk. Erre elszált a fürdőszobában a nyomás. Egyébb műszaki nehézségeim adódtak, így stórnóztam időlegesen a vízmelegítőt, tehát a felállás az eredeti. Kikotortuk a vízkövet a bojlerből, kiengedtük a csapokat, a probléma fentmaradt. Ahogy megnyitjuk a melegvizet kb 1,5-2 percen belül esik a melegvíz nyomása. Ötlet?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!