Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Most akkor "átpenészesedett"...

Most akkor "átpenészesedett" a nikecel is? :S

Figyelt kérdés

A szobám elég hideg, belülről lett leszigetelve. Penészes is volt előtte a fal. Azonban nem rég ugyanez a fal megint penészes lett. Akkor valószínű, hogy a nikecel alatt tiszta penész a falam? :SS

Előre is köszi


2011. jan. 12. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű... Ez szokott lenni a belső oldali szigetelésnél. Érdemes leszedni, mert súlyosan káros az egészségre a penészes levegő..
2011. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

azért penészedett a fal, mert hideg volt és kicsapódott rá a pára. amikor felraktátok a szigetelést, akkor a szigetelés alatt méghidegebb lett a fal. nem gondokodtatok arról, hogy a párás levegő ne juthasson be a szigetelés alá, így most ott fokozottan csapódik le a pára és penészedik az egész.

jó sok pénzért, csináltatok egy penészgyárat.

2011. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
úgy lett megcsinálva, h a nikecel felvan ragasztva. az mondták, hogy így nem fog átpenészesedni... hát ez kib@szottjó..
2011. jan. 12. 17:41
 4/14 BlackSword ***** válasza:
Pont ezrt nem szigetelünk falat belülről...
2011. jan. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Pedig igen sokan szigetelnek falat belülről!

Én is pl. A felső szinten.

Az alsó kívülről van szigetelve, az penészedik, a felső szint belülről van, az nem penészedik.

2011. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hidro ***** válasza:
100%

ha a nikecell rendesen fel van ragasztva, akkor szinte kizárt, hogy alatta is penészes a fal...


a penész meg fog jelenni mindig, ha 3 napig 75% felett van a páratartalom... a víz kicsapódik a harmatponton, szobákban ez a hőhidakon van. Ezeket a hőhidakat akarják kiküszöbölni szigetelésekkel, de általában ez sikertelen, mert mindig lesz hidegebb felület vhol a többi felülethez képest, ahol kicsapódik a víz. Tehát a szigetelés jó megoldás a fűtéscsökkentésre, de nem jó a penészedés megelőzésére. Ha a penészt akarod megszüntetni, akkor a szoba páratartalmát kell csökkentened. Hidd el, bármit csinálhatsz, ha nem csökkented a levegő páratartalmát, meg fog jelenni a penész. Szavóval lenyomhatod, ez jó kb. 1 hétig.. meg fog jelenni! nézz utána az elektromos páramentesítőknek. nagyobb teljesítményüeknek, a 10 ezer forintos hauser semmit sem ér... nálunk 24 óra alatt 3 decit gyűjtött össze. Nembeszélve a ceresitről, ami még ennél is gyengébb. Azt javasolnám, hogy vegyél egy digitális páratartalom mérőt (1500-2000 ft) és nézd meg, hogy általában mennyi a szoba páratartalma. Ha penészes akkor biztosan magas. Nekem egy sencor sdh 70W típusú páramentesítőm van, ami 4 év penészharcát szüntette meg. Simán 40-50 % közé viszi a páratartalmat, aminél kizárt a penész, mert nem tud kicsapódni a pára egy 18-20 C fokos szobában.

2011. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, főleg utolsó :)
2011. jan. 12. 21:00
 8/14 anonim ***** válasza:

utolsó! Bocs, de hülyeség, hogy 75% felett mindenképpen lesz penész. Penész a nedves felületen lesz, nedves felület pedig ott, ahol kicsapódik a pára. Ha kívülről le van szigetelve a ház, természetesen lesznek "hőhidak" (hőhíd definíciója), lesznek hidegebb részek, de ha ezeknek a hidegebb részeknek a hőmérséklete nem éri el a harmatpontot, akkor ott nem fog lecsapódni a pára, nem lesz penész, még tartós 75% páratartalomnál sem!


A szellőzést valóban meg kell oldani, de gépek helyett az ablakba (vagy falba) szerelt szellőzővel javasolnám azt.

2011. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, és persze 50%-os páratartalomnál is ki tud csapódni a pára egy 20 fokos szobában, ez csak attól függ, hogy milyen hideg felülettel találkozik az. Fenti feltételekkel 9 fokos falfelületen már kicsapódik a pára..
2011. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 BlackSword ***** válasza:

Namost a pára ott keletkezik, ameylik hőmérsékéleten a relatív páratartalom eléri a 100%-ot, és akkor a fölös pára (melyet a levegő már nem képes tárolni) kicsapódik... A pára diffudálódik a magasabb nyomás felül az alacsonyabb nyomás irányába... Így a hőszigetelésen át a falba... Ott viszont, mivel a fal hidegebb (mert ugye nincs lehőszigetelve, így ott szépen kicsapódik, és nedvesedik a fal... Penész...

De idáig, ha szakemberrel beszéltem (de technikusként nekem is ez a véleményem) nem ajánlják a belső hőszigetelést... És igazuk van...

2011. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!