Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az ár szempontjából melyik...

Az ár szempontjából melyik jön ki jobban:generál kivitelezés vagy saját magam szervezem le e szakikat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 03:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik szakbarbár, de mindegyik azt hiszi, hogy mindent tud a házépítésről. Vagyis azt hiszi, máshoz is ért, mint a malter keverése, pedig nem. Amikor a magyarázatuk a kérdésekre kimerül abban, hogy "há me így szoktuk", az ne haragudj, de nem magyarázat. Meg a tipikus "jó lesz az úgy" hozzáállás sem megengedhető egy NEM tipikus, földbe süllyesztett ház esetén.
2011. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

előző:25 éve foglalkozom építőiparral, sok mindent láttam már.az hogy általánosítasz egyszerűen taplóság,pont.

az indulatodból az vágom le hogy téged valami kontár jól átbaltázott,tehát te sem értesz a témához paripakakát sem,úgyhogy jobban tetted volna ha meg sem szólalsz.

2011. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

Egyedül a te taplózásod a taplóság. NINCS rá mód, hogy az építtető előre tudja, hogy a kőművese egy csodabogár-e. Mellesleg pénzt teszek rá, hogy egy véletlenszerűen kiválasztott kőművesnek fogalma sincs alap dolgokról, hogy mit miért.


Az én esetem teljesen irreleváns, nem értem miért kell személyeskedned. Szart sem ér a 25 éved, sőt, valószínűleg te is inkább a begyöpösödött szakik sorát gazdagítod, aki azt hiszi, ha rutinja van, máris ért mindenhez. A magadfajta engem nem tudott átverni, mert hamar elküldtem a búsba, amint olyat csinált, vagy csak mondott, ami nemhogy a szakmai elvárásoknak, de a józan ész elvárásának sem felelt meg!


Egy hozzá nem értő pedig jobb, ha igazodik a statisztikai adatokhoz, és általánosít. Így megkíméli magát attól, hogy valószínűleg belenyúl a magát szakembernek nevező 100 kőművesből a 99 kontárba. Sőt, mivel valószínűleg a legostobábbak lesznek a legmagabiztosabbak, az esélyek tovább romlanak.


Bocs, de te is a magabiztosságoddal, és a statisztikai valószínűségről való tájékozatlanságoddal belesoroltad magad a "kerülendő", illetve a "csak felügyelet alatt alkalmazható" kategóriába. Maltert keverni jó lesz, még talán a vízszintest is eltalálja, de simán képes kihagyni adott helyen mondjuk a függőleges fugákat.


Tessék, ez nem általánosítás volt.

2011. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Légyszíves ne sértegessétek egymást,mert ezzel nem jutunk előrébb.


Szerkezetkésze alt azt értem, hogy a tervezővel az épületet valójában gazdasági épület ként terveztettük, így nem kell bele villany, víz, burkolat.../lesznek, de csak a használatba vétel után, addig csak a áttörések helyei lesznek meg.

oka: egyszerűbb kivitelezés az használatba vételig, illetve ez a terület egy "zárt kert" - tudom, hogy változott az elnevezés.

2011. jan. 3. 16:19
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

Ez a "A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad" valami irodakukac lehet vagy adóellenőr akinek nagyon-nagyon fontos a statisztika és attól nem látja hogy mi folyik körülötte a valóságban. Én ilyen embereknek nem dolgozom s nem hogy ők küldenek a búsba de én válogatom meg hogy kinek fogok és kinek nem fogok dolgozni. Szerencsémre (és több iparos szerencséjére) egyre több a bunkó szájhős, de ha szerszámot kell kézbe venni akkor már ott véget ér a tudomány. Ezért is írtam másodikként azt amit, és ugye lepontoztak és lehurrogtak a szájhősök. Emberek ha mindenki hivatalnok lesz ki fog csempézni meg villanyt szerelni? Kiszámítjátok hogy 2 óra munkámért ennyi meg annyi sok. Hogy te azt mérnökként nem kapod meg. Oké, gyere vakolj, csempézz ha tudsz. De NEM TUDSZ, akkor kussolj és fizess.



Lehet nyomkodni azt a piros kezecskét bunkók - kalapács úgy sincsen neked otthon.

2011. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
43%
nna, te szájkaratés 45%-os! Melléfogtál. Mérnök vagyok, de befektetőként "dolgozom". Így van időm építkezni is. Úgyhogy miután elhajtottam innen a magadfajtákat, akiknek nagyobb a szája, mint amekkora értéket elő tud állítani, inkább felépítettem magamnak a házat! Tehát igen, volt agyam diplomát is szerezni, van agyam az eszemből megélni, és igen, még kalapácsom is van itthon, és hogy, hogy nem, a "csempézést" is kitanultam. Tartott vagy egy napig. Meg a villany és vízszerelést is. Meg minden mást, ami kellett a házam felépítéséhez! Képzeld el, két téglát is egymásra tudok rakni, és lapátolni is tudom a homokot! A magadfajtára nincs szükségem! Nem mindenki ilyen szerencsés, nincs mindenkinek ideje, hogy ezzel foglalkozzon, nekem volt/van. De te ezekből élsz, akiknek nincs idejük v. kedvük építkezni! És ne gondold, hogy két nap alatt nem kitanulható a nagy tudományod! Az, hogy neked 5 évedbe telt, az téged minősít! Egy biztos, sokkal nagyobb az arcod, mint amekkora tehetséggel megáldottak az égiek! Azt meg értem, hogy fosol az adóellenőröktől, de ne gondold, hogy nagy erény az, hogy adót csalsz, és a munkáid 98%-a számla nélküli! Te ingyenélő senkiházi!
2011. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
48%

Óvatosan és csendben jegyzem meg, hogy szerény 50 életévem alatt egyetlen egy értelmes, a szakmájához értő igazi SZAKEMBERREL találkoztam, egy víz- gáz- fűtésszerelővel. Meg is tartottuk, mindenkinek ajánljuk, mert ritka madár az ilyen, meg kell becsülni! Megfordult nálunk sokféle "szaki": kőművesek, ácsok, vízszerelők, villanyszerelők, burkolók, 2 asztalos, de jobb, ha nem írom le, hogy milyen munkát végeztek... Szomorú.

Szóval, Kedves Kérdező, mindenképpen alaposan nézz körül, mielőtt bárkit megbízol a munkával. Bármit mond magáról, mutasson referenciát, te pedig beszélgess a tulajokkal, kérdezd meg a véleményüket, mennyire voltak megelégedve.

2011. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!