Igaz hogy ha kátrányos a kéményem és begyújtok akkor a kátrány begyullad a kéménybe és a tetőre is átterjed a tűz?
Hogy szerkesszem össze?
Egyébként azért nem hívok kéménysprőt ilyenek mert többen mondták hogy ha meglátnák a kéményt akkor nem kitakarítják hanem elbontatják és saját költségre raknom kellene egy új kéményt, viszont nyáron megoldom csak a telet akarom kihúzni vele
Sajnos annyi kátrány van benne hogy a tetején ki se látni hiába csináltam telefonnal képet azon nem látni ki
Tükröt dugjál bele, ne telefont. Kondenzvíz folyt ki, és a koromtól volt fekete a kondenzvíz. Úgy keletkezik kondenzvíz, hogy meleg a füst, hideg a kémény és kicsapódik a pára, ez pláne megtörténik, ha még a fa, amit tüzelsz, az sem száraz. Ha hosszú a füstcsöved még az is lehetséges, hogy a füstcsőben csapódott le pára, nem is a kéményben. Külső kéményeknél (értsd ház mellé épített kémény) sűrűn előfordul az ilyesmi, ha az nem bélelt. A bélelés meglehetősen drága, kiküszöbölhető ez akár úgy is, ha kívülről szigeteled kőzetgyapottal és az jóval olcsóbb. Amennyiben a kémény padláson át közlekedik, akkor is akár érdemes a padláson és a kültérben (a tető felett) szigetelni a kéményt kívülről. Nyilvánvalóan a béleléssel nem egyenértékű megoldás de elégséges lehet, nálam is elégséges volt. Ha esetleg a füstcső (bár ilyen ritkán fordul elő) kültérben is még közlekedik, akkor azt alaposan szigetelni kell.
A kémény akkor kátrányosodik, ha nedves fával van tüzelve, a jövőben kerüld ezt. Már minimum tavasszal bekell rendelni a fát és azt azonnal fel kell hasogatni, összerakni és fedett, de szellőző helyen (féltető alatt) tárolni fűtési időszakig. A legjobb viszont az, ha 1 évet áll a fa, de hát ez nálunk, Magyarországon nem divat, hogy egy évre előre van fa, sokaknál erre hely sem adatik. Akkor is kátrányosodhat, ha nagyon folytod a tüzet, nem adsz neki elég huzatot. Teljesen zárni a huzatszabályzót (még ha az csak egy kézzel állítható huzatszabályzó) nem szabad.
Nézz bele a kéménybe, de ne telefonnal, mert az szart ér, egy tükörrel a tisztítónyílásnál és nézd meg, hogy valóban elvan-e dugulva, ha nincs, a kátrány arról ismerszik meg, hogy csillog, ha nem csillog a kémény oldala, hanem csak matt fekete, akkor az korom, nem kátrány.
Valóban bebír gyulladni és k.rva nehéz eloltani, úgyhogy ez nem játék. Értem én, hogy attól tartasz, hogy bontani kell a kéményt, ha a katasztrófavédelem úgy állapítja meg, de hát nézd ha kigyullad, akkor ugrik akár a kéró is, az azért akkor sem mindegy, ha van biztosításod, de ha nincs, akkor pláne nem mindegy, továbbá ha tényleg el van dugulva, akkor a szénmonoxid visszajuthat az épületbe, abba meg te és a veled egy háztartásban lakók halhatnak bele, úgyhogy ha úgy látod, el van dugulva, akkor hívd őket.
Igen és van huzattal, viszont ha begyújtok a kandallóba akkor nem akar égni.
Az nem lehet hogy azért van ez mert a kandalló is kátrányos belülről és nem kap úgy levegőt? Hiába takarítom ki a kátrányt belőle sajnos, ha ég a tűz kb 10 perc múlva már kátrányos megint...
Minden lehet, de innen biztosat nem mondhatunk. Szakembert nem akarsz hívni.
Ha begyujtasz életveszélyes lehet, nemcsak a kéménytűz, hanem a szénmonoxid miatt is. Az egyetlen amit javasolhatok, gondoskodj más fűtési lehetőségről, majdcsak jön a tavasz. Nyáron csináltatsd meg, vagy valami mást helyette.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!