Melyiknél marad több tiszta ivóvíz?Fordított ozmózis szűrő-nél vagy egy olyan szénszűrős,vegyszeres víztisztító berendezésnél amiket a vízművek is használnak manapság?
Fordított ozmózis szűrőnél eleve kétfelé oszlik a beviteli víz. A tisztára és külön ágon pedig a szennyeződésekkel dúsított vízre. Ennek az arányát nem ismerem,hogy mennyi vízből mennyi tiszta lesz végül.
Illetve a vízműveknél ugyan a szénszűrőkön átpréselik a teljes vízmennyiséget ,de utána bizonyos időközönként a tisztavízzel mosatják ki a szűrőkben lerakódott szennyeződéseket. Mondjuk 2-300m3-enként felhasználnak 10m3-t erre a célra.(Pontos adatokat itt sem tudok,nyilván ez is egyedi függvény kérdése)
Az ozmózisnál szűrő van, amit ellenáramú vízzel tisztít ki a rendszer mindig.
A vízműveknél nem hallottam a szén használatát, mert a szénből már nem mosol ki semmit az tuti. Viszont hallottam homok szűrőről, amit cserélnek. De ez mindenhol az adott nyert vízhez van minden igazítva.
Közben én is találtam egy cikket a fordított ozmózisos szűrőkről és ott is azt írják,hogy legjobb esetben a fele,harmada lesz tiszta víz.
Vízműveknél aktívszenes technológia van-legalábbis ahol én voltam ott az volt. Volt 1-1 aktívszenes tartály, különböző szemcseméretekkel,ami a vas-mangántalanításra volt kialakítva vegyszeres pehelyképzés utáni felfogatásra aztán egy külön tartály az ammónia-klór mentesítéshez. Aztán utóklórozás és uv csírátlanítás.
Összességében tehát a sima aktív szenesnél több víz megmarad a végén(pedig egy 5-10% ott is dekantálás alá kerül, bár annak a nagy részét még később ülepítést követően visszajuttatják a folyókba/csapadékvíz elvezetőkbe.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!