Tusolás Aqváriumból megoldható? Létezik ilyesmihez kialakítható aquakultúra? Tavi vízzel fürdésnek lehetnek komoly hátulütői?
Tegyük fel,hogy lenne egy elég nagy akváriumom vagy tavam (mondjuk 40m3-es) amiből a zuhanyzást oldanám meg. A zuhanyzóból visszatérő víz pedig visszatérne az akváriumba.
Nyilván a szürke víz által bekerülnének vegyszerek is tusfürdővel stb,de ez jelentős mértékben hígulna tekintve a vízmennyiségeket.
Felmerült az esővíz téma is,de azt sokan leszólták,mert 1-2nap után elkezdene bebüdösödni, biológiai folyamatok zajlanának le amik nem biztos,hogy jók lennének. Pedig azt lehetne fertőtleníteni klór+ uv lámpa duóval,de állítólag a probléma a kémiai folyamatok során kiváló szennyeződés lenne (elsősorban a tusfürdő és egyéb vegyszerek miatt), bár egy medencébe is ugyanazt a vizet használják hosszú ideig,csak ott nyilván nem szappannal és tusfürdővel másznak be az emberek.
Személy szerint én egy esővizes témát is adnék,de azzal is egyetértek,hogy maga az esővíz sem szennyezetlen önmagában. De egy olyan rendszer se lenne rossz, ahol mondjuk eleve a hálózati vízről történne egy automata feltöltés jellegű vízvétel(nem lenne közvetlenül a rendszerre kötve,csak onnan érkezne víz egy kisebb tárolóba) aztán rövid időn belül (pl 2-3nap) többször fel lehetne használni ugyanazt a vízmennyiséget (leginkább pl zuhanyzáshoz)mielőtt túlzottan elszennyeződne, de a wchez is mehetne,csak onnan pl nem menne már vissza a szürkevizek közé újrahasználásra érthető módon,de ezzel is növekedne a felhasználhatósági kör és ezáltal a hatékonyság.
Az elsődleges szempont inkább az,hogy ha ugyanazt a vízmennyiséget többször fel tudod használni,akkor egy hosszabb(mondjuk 20-30perces) zuhanyzás sem terhelné jobban a vízfogyasztást,mint egy kádban fürdés. (Sőt,mivel a zuhanyzáshoz kevesebb víztárolási minimum kell egy ilyen rendszerben,akár hatékonyabb is lehet ,mint a kádban fürdés,hisz a végén mondjuk nem 50 ,100 vagy még több liter vizet dobsz ki,csak mondjuk 25öt, függetlenül a zuhanyzás hosszától.)
Persze,ha kevesebb vízből gazdálkodunk, nagyobb a szennyeződés aránya,de legfeljebb kevesebbet kell tusfürdőből is használni,ha már eleve habzik a víz :D (viccelek)
Kérdező, itt nagy kavarodás van.
Ha te tusoláshoz akarsz akváriumból vizet használni akkor az a víz csak annyira tiszta mint amennyire te azt tisztán tudod tartani. De nem lesz benne semmiféle tusfürdő meg egyéb maradvány, mert KIveszed belőle a vizet és nem beleteszed.
Akkor kerülhet bele ilyen ha BENNE akarsz fürdeni vagy BELE akarod engedni a SZENNYVIZET ami keletkezik a tusolással, fürdéssel. Márpedig nem véletlen van elvezetve a szennyvíz és nem engedjük bele közvetlen a természetes vizekbe - pont mert nem alkalmas rá, tisztítani kell előtte.
Az esővíznek nem lesz semmi baja és sokkal tisztább, mint egy tó vize - csak meg kell oldanod, hogy ne jussanak bele élősködők meg kosz. Csak alkalmanként kell fertőtleníteni. A testvéremék éveken keresztül használták az esővízet fürdésre, mosásra, mosogatásra és semmi mást nem kellett csinálniuk, mint időnként pár üveg hipót beleborítani a tartályba.
Ugyanezt meg kellene csinálnod a tóból kivett vízzel is, avgyis azt is fertőtleníteni kellene időnként, hiszen az nyílt és vagy vannak benne halak, egyebek, akkor azok juttatják bele a szennyeződést a saját ürülékükkel a külső szennyeződés mellé, vagy nincsenek benne halak, egyebek, akkor meg a rovarok szaporodnak el benne és a békák.
De az egész alapja egy teljesen tévesen értelmezett víztakarékossági szükséglet. Ezt sajnos a sötétzöldek nyomják a fiatalok fejébe ezerrel.
A vízzel nem kell takarékoskodni, a mi országunkban van belőle bőven. Ivóvíz is van, hiszen a csapvíz mindenhol ivővíz még locsolni is azzal locsolunk a kertekben.
Ráadásul ilyenkor előjön, hogy nem tudja az illető helyén kezelni a mennyiségeket. Egy zuhanyzáshoz nem használsz el sok vizet. Akkor sem ha órákig állsz a zuhany alatt - de van normális zuhanyfejed ami eléggé megszórja a vizet. De tegyük fel, hogy elhasználsz egy zuhanyzáskor egy kádnyi vizet - ehhez már nagyon sok idő kell. Egy átlagos kádba 120 liter vizet téve már nyakig ér ha beleülsz. Vagyis 1 köbméter vízből 8 alkalommal tudsz így fürdeni, zuhanyozni. Az átlag zuhanyzás ennek töredéke, 1 köbméter vízből kijön 20 zuhanyzás is és akkor is jól, alaposan fürdött le az illető.
Na itt jön a víz költsége. 1 köbméter víz a legdrágább helyen sem kerül többe 600 forintnál. Még ennyi a csatorna díj rá, vagyis a legrosszabb esetben elköltesz 1200Ft-t 8 fürdésre. Az fürdésenként 150 forintot jelent.
Nem véletlen ennyi a víz ára, pont amiatt mert van belőle. Te meg most azon kezdesz agyalni, hogy miképpen spórolj ezen a 150 forinton úgy, hogy elköltesz rengeteg pénzt és bevállalod, hogy majd használsz a tisztítására sok-sok vegyszert, áramot, eszközöket - sok-sok pénzért.
Itt szokott előjönni a sötétzöldek káros hatása, hogy nagyon korlátozottan foglalkoznak a problémákkal és azt hiszik hogy ha kiemelnek 1 dolgot és azt "megjavítják" akkor azzal minden jobb lesz. A valóság meg az, hogy ezzel a "megjavítással" mesterségesen állítanak elő olyan problémákat amikkel nem csak nagyobb kárt okoznak, mint amit megjavítani akartak, hanem teljesen feleslegesen állították elő ezt a problémás helyzetet, hiszen azzal már nem is volt baj.
Nem téged szóllak le, ne érts félre, a gondolkodás egy adott problémán mindig jó. Csak nem szabad elfelejteni az alap kérdést: van-e egyáltalán probléma amit meg kell oldani vagy értelmesebb lenne olyanon gondolkodni ahol tényleg van.
Csak gondolj bele az autó vs. tömegközlekedés kérdésébe! Nem véletlen van a tömegközlekedés, hanem mert minden szempontból jobb a társadalomnak, környezetnek. Ebben a kérdésben az általános ivóvíz hálózat az a tömegközlekedés és az egyéni víztisztítás, víztározás az autó. Most pont azt szeretnéd kiváltani ami jobb, mint az amit csinálni szeretnél belőle.
Természetesen ahol nincs vezetékes víz, ott lehetséges a probléma, de a legjobb, legolcsóbb megoldás itt is az ha egyszerűen elvezetik oda is a vizet, csatornát, vagy vesznek egy szép nagy tartályt és időnként feltöltik csapvízzel amit máshol letöltenek az ivóvíz hálózatról, majd ezt használják.
Hát te tudod, de én nem tusolnék halszaros vízben. A WC-t nem akarod a kerti tóba bevezetni?
Amúgy egy megfelelően méretezett gyökérzónás víztisztító műtárggyal meg lehetne oldani, hogy letisztítod. Csak nem lenne rentábilis. Ha sok helyed, szabadidőd és felesleges pénzed van, akkor el lehet vele szórakozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!