Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A bojlerre tettem egy biztonsá...

A bojlerre tettem egy biztonsági szelepet....?

Figyelt kérdés

Tehát a bojlerre tettem egy biztonsági szelepet, ami a bojlerben lévő (túlnyomást) vezeti el azzal, hogy csepeg, vagy folyik stb.

Mikor melegítette a vizet, akkor elkezdett a biztonsági szelep csepegni, ami előleg normális, a bojler használati utasítása szerint is normális ez.

Másnap betettem a biztonsági szelep után egy víznyomáscsökkentőt, sajnos a melegvíz nagyon gyengén folyt, így a nyomáscsökkentőn állítottam, hogy jó erősen follyon a melegvíz. Na, de azóta a biztonsági szelep nem csöpög.

A kérdésem, hogy miért nem csöpög? A nyomáscsökkentő milyen hatással van a biztonsági szelepre?


A másik kérdésem, hogy a melegvizet a fürdőbe és a konyhába vezettem el. Ötrétegű műanyag csővel a fürdőben nincs probléma, viszont a konyhában vannak problémák.


Az egyik, hogy bilincses idomot tettem a cső végére, arra tettem egy golyós elzárócsapot, arra tettem egy sarokszelepet, a sarokszelepre ment a csapból jövő flexibilis cső. És mindig valahol csöpög, pedig mindent erősen meghúzok, teflon szalag, tömítések stb.....de csak csöpög, úgy látom, hogy eddig a sarokszelepnél csöpögött, kicseréltem, most meg a bilincsnél csöpög.


Már kezdem azt hinni, hogy túl nagy a nyomás, lehet túl erős nyomás állítottam be a bojlernél a nyomáscsökkentőn?


De a bojler biztonsági szelepét sem értem. Annak kellene, hogy csepegjen, de amióta feltettem a nyomáscsökkentőt, (amit kb teljesen kicsavartam, a legnagyobb állásba) azóta nem csepeg.


Ha valaki tudna nekem magyarázatot adni ezekre, annak nagyon örülnék, ugyanis már egyszer a bilincs szétrobbant, bokáig erő forró vízben állt a konyha, és krvara nem akarok mégegyszer egy ilyet.


tegnapelőtt 22:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Addig kontárkodsz amig nagyobb bajt nem csinálsz magadnak.
tegnap 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Miért kontárkodnék? Mindent a használati utasítás szerint csináltam. Még annyit tudok tenni, hogy beszerelek egy nyomásmérőt a bojlerhez....
tegnap 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!