A bojlerre tettem egy biztonsági szelepet....?
Tehát a bojlerre tettem egy biztonsági szelepet, ami a bojlerben lévő (túlnyomást) vezeti el azzal, hogy csepeg, vagy folyik stb.
Mikor melegítette a vizet, akkor elkezdett a biztonsági szelep csepegni, ami előleg normális, a bojler használati utasítása szerint is normális ez.
Másnap betettem a biztonsági szelep után egy víznyomáscsökkentőt, sajnos a melegvíz nagyon gyengén folyt, így a nyomáscsökkentőn állítottam, hogy jó erősen follyon a melegvíz. Na, de azóta a biztonsági szelep nem csöpög.
A kérdésem, hogy miért nem csöpög? A nyomáscsökkentő milyen hatással van a biztonsági szelepre?
A másik kérdésem, hogy a melegvizet a fürdőbe és a konyhába vezettem el. Ötrétegű műanyag csővel a fürdőben nincs probléma, viszont a konyhában vannak problémák.
Az egyik, hogy bilincses idomot tettem a cső végére, arra tettem egy golyós elzárócsapot, arra tettem egy sarokszelepet, a sarokszelepre ment a csapból jövő flexibilis cső. És mindig valahol csöpög, pedig mindent erősen meghúzok, teflon szalag, tömítések stb.....de csak csöpög, úgy látom, hogy eddig a sarokszelepnél csöpögött, kicseréltem, most meg a bilincsnél csöpög.
Már kezdem azt hinni, hogy túl nagy a nyomás, lehet túl erős nyomás állítottam be a bojlernél a nyomáscsökkentőn?
De a bojler biztonsági szelepét sem értem. Annak kellene, hogy csepegjen, de amióta feltettem a nyomáscsökkentőt, (amit kb teljesen kicsavartam, a legnagyobb állásba) azóta nem csepeg.
Ha valaki tudna nekem magyarázatot adni ezekre, annak nagyon örülnék, ugyanis már egyszer a bilincs szétrobbant, bokáig erő forró vízben állt a konyha, és krvara nem akarok mégegyszer egy ilyet.
1. Nagy valószínűséggel nem biztonsági szelepet tettél fel, hanem kombinált biztonsági szelepet (azt szoktak), ami egy visszacsapószelep és egy túlnyomás-szabályozó kombinációja.
2. A nyomáscsökkentőt a biztonsági szelep elé kellett volna tenni - már ha egyáltalán szükség van rá. Mérted a víznyomást? A nyomáscsökkentő nem engedi vissza a vizet a túlnyomás-elvezető felé, még szerencséd, hogy " És mindig valahol csöpög, pedig mindent erősen meghúzok, teflon szalag, tömítések stb" - ha nem csöpögne, a bojler tartályát nyomná szét.
Nem kombinált biztonsági szelep, sima egyszerű szelep [link]
A használati utasítás azt írja, hogy először ezt kell a bojler hidegviz bemenetre tekerni, utána, ha szükséges akkor a nyomáscsökkentőt.
Igen, ez egy kombinált szelep.
A nyomáscsökkentő egy rugós leszorító, ami emiatt egyirányba működik csak. Mindenképpen a kombiszelep ELÉ kell kötni, különben nem engedi vissza a vizet a túlnyomás-elvezető szelephez, tönkremegy valami a túlnyomástól.
>először ezt kell a bojler hidegviz bemenetre tekerni, utána, ha szükséges akkor a nyomáscsökkentőt.
Ott lehet az eb sírhantja, hogy az "előtte-utána" jelentése attól függ, milyen irányba nézel :)
A lényeg, hogy a túlnyomás-levezető és a bojler között már ne legyen semmi.
Munkahelyi öntözőben a bojler minden nélkül van csak bekötve, értsd elzárócsapok sincsenek,csak a flexicsövek direkt mennek a bojlerhez.
Kérdeztem a karbantartókat, azt mondták, nem volt ott hová vezetni a csepegővizet, azért ilyen. Ennek az a hátránya, hogy bojlercsere/javítás esetén nem zárható le csak a bojler a vízhálózatról. (Ha lenne alatta csap, akkor félő, hogy valaki elzárja felfűtés közben és szétreped.) Meg szabálytalan is, mert így táguláskor a víz visszafelé, a hidegvíz-cső felé tágul, ami élelmiszer-biztonsági szabályt sért: ivóvízhálózatban a víz csak egyirányba áramolhat.
A kombiszelep az, ami megakadályozza a visszaáramlást, egyben elvezeti a túlnyomást. Lehet külön visszacsapót + túlnyomás-elvezetőt beépíteni, pl. ha a csepegővíz elvezetése egy másik pontról könnyebb - csak akkor figyelni kell arra, hogy a bojler és a túlnyomás-elvezető között nem lehet csap.
>Most így van felszerelve.
-Ez így jól van.
>A nyomáscsökkentő milyen hatással van a biztonsági szelepre?
-Az egyik eset, hogy véletlen egybeesés, illetve a mozgatástól elromlott a túlnyomás-levezetőd. A másik lehetőség, hogy a bojler tetejében van egy kevés gázbuborék jelenleg. Kisebb nyomáson nem nyomódik össze annyira, így még fel tudja venni a táguló víz térfogatnövekedését is, nem éri el a tágulási nyomásnövekedés a csöpögéphez szükséges 6 bar-t. Egy nyomásmérés megmutatja, mi a helyzet.
#7
De mégsem jó így. Mert valami nem oké. Amíg nem szereltem be a nyomáscsökkentőt addig szépen csepegett a biztonsági szelep amikor a bojler melegítette a vizet.
Szépen lefeküdtem aludni, aztán reggel arra keltem hogy bokáig erő vízben állok, szetrepedt a konyhában a melegvíz bilincs, arra gondoltam, hogy túl nagy volt a nyomás, ezért még aznap, beszereltem a nyomáscsökkentőt a bojlerhez.
Na, azóta nem csöpög a biztonsági szelep a bojlernél, de vajon miért???!!!
Mi lehet a baj?
És érdekes módon a konyhában újra csepeg, inkább szivárog a bilincsnél.
Mégis mi a fsz folyik itt???!!!!
Hol lehet a hiba?
Nem értem, pedig mindent normálisan csináltam meg, de valami mégsem jó.
Szerintem kár ezen rugózni,hogy ennek a szelepnek feltétlenül csepegnie kell, ugyanis nem kötelező neki. Jó 20 éve még nálam is csepegett, sőt ha a szomszéd (ikerház) gyorsan zárta el a csapot, vagy a WC szelepet,akkor nálam "köpött"eggyet a biztonsági szelep.
Viszont időközben csökkentettek a víznyonáson, mert több vízóra is szétrepedt, és azóta nem csepeg, nem köpköd a biztonsági szelep. Szóval ne aggód, jó az így is
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!