Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nagykapu a legolcsóbban?

Nagykapu a legolcsóbban?

Figyelt kérdés

Szeretnék nagykaput telepíteni, de kicsit dobtam egy hátast az áraktól. 2-300e Ft körül vannak az egyszerűek is.


Olcsóbb lakatossal csináltatni egy vázat, amire rögzítek mondjuk lemezt?


ma 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Hát ha nem kell hogy szép legyen, akkor zártszelvényből keret és betonhálót rá oszt jóvan.

Ha igényeid vannak, akkor azt meg bizony ki kell fizetni.

ma 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát a kereten jól néz ki a fahatasu lemez is igazából.


Az obiban van tina névre keresztelt 100ert, ez nagyon silány? Hol a csapda ?

ma 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Zártszelvényből házilag/lakatossal biztos hogy jóval olcsóbb. Egy dologra kell figyelni: a tartó oszlopok amire a pántokat felhegesztitek jó erősek legyenek és 1méter mélységig legyen lebetonozva. Máskülönben a fagy mozgatni fogja és nem fog jól záródni a kapu.
ma 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha már van meglevő beton alap, akkor talpas betondubeles megoldas jó lehet? A tartooszlopok mekkorák legyenek ha 2szarnyu a kapu ? 300 cm széles lesz.
ma 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálad milyen betonalap van. A talpas dübeles megoldás szerintem gyenge. Nálam betonoszlop van és betonkerítés, de sajnos düledezik és hiába csináltam meg egyik éven a kaput, szétvágtam az egészet, újrahegesztettem a zártszelvény keretet. Tökéletes volt, de a téli fagytól meg a nyári melegtől tönkrement megint, nem zár össze a két szárny. Az oszlopok mozognak.

Most az lesz legközelebb, hogy kibontom az oszlopokat, lefúrok 1 méter mélyen vagy leások, 80x80-as,5-ös falvastagságú zártszelvény, aztán körbeöntöm betonnal. Aztán remélem, hogy jó lesz sokáig.

ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

oké, a beton eredete eléggé képlkeny, nem mi csináltuk hanem így vettük, de igazából mellette le tudok ásni és tudok betonozni.


Gondoltam rá hogy zsalukőből kirakok két oszlopot a betonra, de őszintén nem tudom, hogy hogyan kell eredményesen hozzákötni a meglévő betonhoz.

ma 14:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Meglévő betonhoz sajnos nem lehet hozzákötni, az új rész ott mindig el fog vállni, megrepedni. Én is úgy vettem a házat, azt hittem elég erős a meglévő betonoszlop mert különben elég masszív. De arra nem gondoltam hogy az alja rossz, az alapozás, és amiatt fog mozogni. Mai eszemmel már nem a kaput hegesztgetném újra ahogy korábban tettem, hanem két új erős oszlop alapozásával kezdeném.

A helyedbe biztos hogy egy erős zártszelvényt, vagy valami combos vascsövet betonoznák le. Nálam is ez lesz. Vagy vasalt betonoszlop. Hulladékdeszkából megcsinálod a zsalut 30cm x 30cm oszlopnak, beleállítasz 4db 12-es betonvasat, 20cm-ként 6-os kengyel, kiöntöd betonnal. Ha 1m mélyen kezdődik ez a vasalt betonoszlop, szerintem örök életű lesz. És egyszerűbb mint a zsaluköveket rakosgatni, szállítani stb. meg szerintem erősebb is. Lehet hogy betonoszlopot csinálok én is, még nem döntöttem el. Még egy hónapig biztos lehet betonozni, utána jönnek a fagyok.

ma 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteke!


Ha így belefúrok 4 vasat, akkor is mozogni fog? ez nem ér túl sokat?

Na majd megvizsgálom hamarosan azt a beton alapot, hátha masszív.

Ha nem, marad a betonozás.


https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=a2ZXVLfpgiE

ma 15:16
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi leghamarabb október közpén állunk neki ha az idő engedi, csak 2 oszlop kell, meglévő kerítést alakítunk át.
ma 15:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Majd az idő eldönti hogy mennyit ér, mennyit mozog, én nem úgy fogom csinálni.
ma 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!