Melyik programmal tudnék a programban megrajzolt/megtervezett vetületi ábrákból sablonokat nyomtatni, amiket utána össze is tudnék hajtogatni & ragasztani egy térbeli modellé?
Lehetőleg ne egy AutoCAD vagy Blender jellegű multifunkciós óriási programcsomag legyen, mert számomra nem reális, hogy máról holnapra 30 gigabájtot felszenvedek a 8. generációs i3 alapú tartalék laptopomra, lelicenszelem, majd ki is tanulom az egészet.
Egyébként itt a feladat, amihez jól jönne : [link]
(meg később majd máshoz is...)
Részemről nem lenne csalás a dolog, a tanár mondta, hogy felőle, ha valakinek arra áll rá az agya, 3D-nyomtatóval is megcsinálhatja - csak feleljen meg a feladat ábrájának és az arányoknak.
Azért is örülnék, ha nem kézzel kéne rajzolnom a sablonokat a kivágáshoz, mert csak két szélsőségből van itthon : 350+ grammos sötét színű nehéz kartonpapírok, amikre szívás 2H grafittal rajzolni (és még nehezebb körzőzni/szerkeszteni), és f¤s minőségű famentes újrahasznosított 80g-os(nak mondott) fénymásolópapírok. Az pedig hót zicher, hogy nem én leszek az az ember, aki ilyen f¤s műpapírból kivagdosott összetikszózott hänyäděkkal égeti magát.
Akár egy egyszerű paint tökéletes erre, ha tudod kezelni
Vagy egy sketch up
"Akár egy egyszerű paint tökéletes erre"
Konyorgom, legalább egy rácshoz igazításom legyen már, hogy méretarányosan és pontos illesztésekkel tudjak kivágási sablont készíteni!! Anélkül sok értelme van ám a nyomtatásnak...
Egyébként köszönöm, a sketch up-ot megnézem, hogy mennyire használható a feladathoz.
Paintben is lehet rácsvonalakat használni, de vonalzó eszköz os van, szóval ezért írtam, hogy ha tudod használni...
A sketch up pedig nemsokkal egyszerűbb egy autocad nél, az autocad alapjait szerintem semmivel nem bonyolultabb megtanulni, mint egy sketch upét.
Egy az egyben bemásoltam copilot ai-nak a kérdésedet, ezt a választ dobta ki:
Értem a helyzetedet, és van néhány könnyen használható program, amelyekkel megtervezheted és kinyomtathatod a sablonokat anélkül, hogy nagy és bonyolult szoftvereket kellene telepítened. Íme néhány lehetőség:
Tinkercad: Ez egy ingyenes, online 3D tervező eszköz, amelyet könnyen használhatsz sablonok készítésére. Bár elsősorban 3D nyomtatáshoz készült, a tervezett modelleket exportálhatod 2D formátumban is, amit aztán kinyomtathatsz és kivághatsz.
Pepakura Designer: Ez a program kifejezetten papírmodellek készítésére szolgál. A 3D modelleket importálhatod, majd a program automatikusan kiteríti őket 2D sablonokká, amelyeket kinyomtathatsz és összehajtogathatsz.
EdrawMax: Ez egy online blueprint készítő eszköz, amely lehetővé teszi, hogy könnyedén készíts sablonokat és vetületi ábrákat. Az elkészült terveket különböző formátumokban mentheted és nyomtathatod1.
SmartDraw: Ez egy másik online eszköz, amely lehetővé teszi, hogy gyorsan és egyszerűen készíts sablonokat és vetületi ábrákat. Az elkészült terveket könnyedén exportálhatod és kinyomtathatod2.
Ezek a programok mind könnyen használhatóak és nem igényelnek nagy tárhelyet vagy bonyolult licencelési folyamatot. Remélem, találsz köztük olyat, amely megfelel az igényeidnek!
Ha bármilyen további kérdésed van, vagy segítségre van szükséged a használatukhoz, nyugodtan szólj! 😊
Ezek tipukusan alapfeladatok, amelyek az alapvető térlátás és kézi szerkesztő képességet alakítják ki/fejlesztik. Ha neked nehézséget okoz kézzel megcsinálni, akkor szakmát tévesztettél.
"Konyorgom, legalább egy rácshoz igazításom legyen már, hogy méretarányosan és pontos illesztésekkel tudjak kivágási sablont készíteni!!"
Ott a rajztábla, fejesvonalzó, milliméterpapír, stb. A hozzáállásod rossz. Ha ennyire nem megy a térlátás, akkor előbb faragd ki krumpliból a testeket, utána hajtogass...
Az elején a "Példa" nyilakkal jelölve és a berajzolt nézetek. Ez európai vetítési mód.
A feladatnál ahol meg össze kell párosítani, mondjuk 1-B ott a nézetek amerikai vetítési módba vsnnak. A hülye amerikai nem oda rajzolja a nézetet ahova a vetítővászonra esne a kép, hanem az átellenes oldalra. A műszaki rajzokon az új szabvány szerint emiatt fel kell rajzolni a szövegmezőbe egy csonkakúpot, és attól függően hogy a koncentrikus körpár melyik oldalra esik európai vagy amerikai a vetítési mód!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!