Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elrontottam vagy fogd meg a...

Elrontottam vagy fogd meg a söröm?

Figyelt kérdés
Pár éves betonfeljáró már hadviseltessé vált.Kevertem cementes marozsihomokot 1 a 2 arányban.Fellocsoltam alaposan a betont és ezt a trutyit rásimitottam és cementel leszórtam és ujra átsimitottam.Kérdés.Ezt még átkellene cementes misungal simitani vagy jó van az így?Vagy esetleg már akkor el lett cseszve amikor ez a gondolat szöget ütött a fejembe?Ha igen akkor hogyan lehetne időállóvá tenni?
júl. 25. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha leírnád, hogy mit jelent a "hadviselt", akkor célzottabb tanácsot lehetne adni.
júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Plusz mit jelent a feljáró? Gyalogos vagy gépkocsi alá van?
júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A hadviselt jelentése nálam az az,hogy a felülete olyan mint a darázsfészek.Műhelyfeljáró,motor közlekedik rajta.
júl. 25. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Lukacsos? Porlik? Málik? Hajszálrepedések vannak rajta? Komolyabb repedések vannak rajta? Töredezik?


Habarccsra van betonjavító, többféle is, de nem hinném,hogy bármelyik is jó lenne olyan felülethez ami igénybe van véve. Más egy párkányt lekenni vele mint egy lépcsőt, feljárót, stb.


Ha repedések vannak, akkor lehet kapni kültérre műgyantát amivel ki lehet tölteni a rést és össze is ragasztja.


Egy vékony habarcs réteg nem fogja megoldani.


Ha az egész törik, poirlik, stb, akkor még mélyalapozás se ártana mert a poros felülethez nem fog tapadni semmi.


Jó eséllyel csere lesz a legjobb megoldás.

júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs rajta repedés,tőrés,nem málik csak kopott.Jó,hegesztésnél amit rajta végeztem ott kissebb jukak is keletkeztek mert kalapáccsal vertem le a salakot a vasról és hát igen,a munkadarab sarkos része belemarta magát nem a házgyári betonba.
júl. 25. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Kopott, tehát nem sima a felülete, mondhatni kicsit érdes vagy vannak benne komolyabb anyaghiányok is?


Ha csak simán "érdes", akkor arra méginkább értelmetlen a habarcs réteg amit ráhúztál. Rövid időn belül le fog róla válni.


Esetleg valami bevonatot lehetne rátenni. Jutub videókban szoktak valami kültéri műanyagot ráhúzni a betonra, az pl jó.

Vagy valami kültérre is jó betonfestéket.

júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez is jó lehet pl:

[link]


De ehhez le kell kaparnod/csiszolnod a habarcsréteget amir rákentél.

Vagy megvárod míg lekopok/lemossa az eső.

júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!