Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Laikusként oldottam meg egy...

Darklord88 kérdése:

Laikusként oldottam meg egy konnektor bekötését ami nem volt a falban.Ez évekkel ezelőtt történt.Eddig semmi nem volt vele évekig.Tegnap elkezdett ciripelni valami majd a számítógéptől elment az áram.Azóta ez a konnektor nem működik.!?

Figyelt kérdés
Régi ház 60-ban épűlt.Még alu vezetékek futnak a falban.A fényképen jobbról jön a vezeték az órától balra pedig másik helyiségbe megy át,lefele pedig a maszek konnektor bekötésem volt.Vajon ez a konnektor okozhatta zárlatot?De akkor miért csak a felső vezetékszigetelés olvadt meg? [link]
júl. 25. 06:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem vagyok vill szerelő, de szerintem:


Ha zárlat lenne, akkor lekapcsolt/olvadt volna a kismegszakító (ha van) vagy szétégett volna a cucc durván.

A képen nekem úgy tűnik mintha "csak" a szigszalag olvadt volna ki kissé.


Szerintem lazák a kötések, ősrégi összesodrások.


Alu ide vagy oda, én levagdosnám ezeket a sodrásokat és összewago-znám őket. Alu esetén érdemes belenyomni pasztát is ami az oxidációt megelőzi. A wago kevesebb helyet is foglal a dobozban ennél és biztonságosabb is.


Persze nem látjuk hogy kötötted be a konektort. Ott is lehetnek gondok.


Plusz megjegyzés, hogy a régi alu vezetékek hajlamosak megtörögetni. Az is okozhat "ciripelést", illetve égést, szikrázást. Tapasztalat.

júl. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Nagyjából ahogy írták. Az alu rugalmatlan, folyósodik a nyomástól. Ezèrt idővel a kötès gyengèk lesznek, újra kell húzni a csavarokat stb.

Ez miatt vagy terhelès miatt melegszik ès olvad a szigszalag, ciripel a fellazult kötès, mert kontakthibás.

Nincs itt semmifèle zárlat.

júl. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mi az a wago?Nem hallottam még róla.
júl. 25. 08:01
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Egy márka ès kötőelemet is gyárt

[link]

Ilyent kèrjèl, ebbe mehet minden(wago 221). Villanyos boltba kapsz. Kínai utánzatot ne vegyèl, mert nem lesz jó.

Kèrj hozzá "alu pasztát" is.

Elöbb azt bele kell nyomni, utána a vezetèkeket.

júl. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csokinak is hívják

Csak beledugod a kábelvégeket és lehajtod a kis füleket amik odaszorítják. Illetve van egy olyan is amit nem kis fül tart hanem egy csavar amit meg kell húzni, de azt fentebb írták miért nem olyan jó aluval.

júl. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A "csoki" az a hagyományos csavaros sorkapocs
júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ok köszi majd megnézem akkor
júl. 25. 08:25
 8/13 A kérdező kommentje:
egyébbként nem csak a szigeleőszalag olvadt meg hanem ez is [link]
júl. 25. 08:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az kemény

Örülj hogy nem gyújtottad magadra a házat

júl. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ahol olvadt a szigetelès, ott vezetèkcsere!
júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!