Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hegesztőgép Arc Force funkció!?

Hegesztőgép Arc Force funkció!?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy hegesztés közben változtatja az áramerősséget a stabil ív fenntartásáért, de nem értem a százalékos beállítást, hogy mit jelent. Ha 0 %-ra állítom nyílván nem működik, de mi van ha 50 vagy 100 %-on dolgozik?

jún. 19. 00:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Vékon anyagon vagy gyöksoron van jelentősége, a számodra kényelmes állást használod konkrét feladattípusokra, ezt mindenki a saját kezéhez kísérletezi ki. Pl ha nem megy át a gyök nullával, 50 meg még hót sok hőt visz be ha nem vigyázol az ívhosszra, akkor szétvágás és újracsinálás helyett valahol 20-30% körül elkezdhet mutatni olyat, amivel könnyebben csinálsz jó varratot. Csak hasazós példa nyilván, de kb ez a tipik szcenárió, amikor tényleg számíthat. Egyébként meg, ahogy te is nyilván vágod, nullán az egész vékony anyagoknál, hiperstabil kézzel szaggatva az ívet lehet csinálni lehetetlent nehezen, fullon meg mondjuk bázikus függő gyöksorral tudsz úgy boldogulni, hogy mivel a zárványveszély miatt nem szaggathatod, U alakban rakod le pikkelyenként úgy, hogy az U szárain kicsit távolodsz is az anyagtól, amivel az ArcForce eléggé csökkenti a hőbevitelt, de még mindig jók vagyunk a salakkiválásban a szakaszosan kisebb hővel is.
jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Beállítom 20%-ra akkor. Még most tanulok csak hegeszteni, vettem egy MMA pulse 200-as gépet.
jún. 19. 23:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Általában jó 100-on, jobb az ívtartás. A vázolt spec esetek lehetnek kéztől függően olyanok, hogy jól jöhet, hogy le lehet tekergetni.
jún. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!