Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol lehet kapni vasat házilag...

Hol lehet kapni vasat házilag autó rámpa készítéséhez vidéken?

Figyelt kérdés

Vajon mennyibe kerül?

Lehet kérni méretre vágással is?

Parkside töltőhuzalos hegesztővel 8mm-es huzallal meghegeszthető?


Elvileg ez a neve: Szögacél egyenlő-szárú 25x25x3mm

L-alakú 25x25mm

Vastagság 3mm

Kb. 16 méter


215mm x 24db

80mm x 4db

125mm x 4db

190mm x 4db

920mm x 8db

755mm x 2db


+5160

+320

+500

+760

+7360

+1510

=15610mm


Ehhez hasonlít:

[link]



2024. máj. 14. 20:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Közben láttam valahol, hogy 5144Ft/6 méteres, tehát 3db ebből belekerülne 15500Ft-ba is.
2024. máj. 14. 21:01
 2/13 anonim ***** válasza:
Vastelepen.
2024. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha még azt se tudod mivel lehet hegeszteni meg mi az anyag neve akkor ne fogj hozzá, a Jóisten is megáld érte. Nem kerül olyan sokba, hogy kockáztass.


[link]

2024. máj. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát megnéztem, amilyen minőségben hegesztve vannak ezek úgy szerintem nekem is menni fog.
2024. máj. 14. 21:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Annak a 8mm huzalnak köracél a neve, illetve furcsa cső, mert porbeles. Ilyen szerkezetek hegesztéséhez tudni kell darabolni, illeszteni, és maradófeszültséget minimalizálni elsősorban hegesztési sorrend helyes megválasztásával, továbbá kötelezően rögzítéssel, kellő hűlési idők tartásával, meg a hőbevitel minimalizálásával, és utólag nem árt feszültségcsökkentő hőkezelés se. Rögzíteni sablonhoz tudod, ami elég vaskos anyagdarab, hőkezelni meg egy elég nagy kemence lesz elegendő, a disznóperzselő többet árt mint használ. Lehet persze kispórolni lépéseket és parasztba' összelegózni, csak akkor nemigen kell csodálkozni, ha szétszakad a tonnák alatt.

Az önvédő porbeles az egyik legnehezebb eljárás. Nem sokat látsz a füsttől, és ugyanúgy zárványosodásra hajlamos avatatlan kezekben, mint a sima bevont elektródás. Sokan beállítani se tudják a gépet rendesen, a nagyáruházi kis furcsaságokat meg a szakavatottak is értetlenül nézik sokszor, mit miért (nem) csinál. Hőbevitelben se a legjobb választás. Ft/kg varratfém kiadóssága is az egyik legrosszabb.

Kizárólag szögvasból nem biztos, hogy nekiállnék, oda azért halálpontos vágások és hosszok kellenek. Ha nem gyártani akarod, akkor nem éri meg beleönteni a pénzt abba, hogy az előfeltételeid meglegyenek a tyúkól mellett összerakni úgy, hogy nem fele javítás már elkészüléskor, és az elvárásoknak is meg kéne feljen.

2024. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nekem egyenlő-szárú szögacél kell.


A huzal töltőhuzalos porbeles hegesztő "elektródája"

https://www.youtube.com/watch?v=aDYrP4fKfm4&themeRefresh=1

[link]


A porbeles huzal egy kör keresztmetszetű fémköpeny, amelyen belül fémport, vagy egyéb elemeket tartalmaz por formájában. Van olyan porbeles huzal, amelyet csak fémporral töltenek meg, így a hegesztéséhez védőgáz szükséges.

2024. máj. 14. 21:30
 7/13 A kérdező kommentje:

Itt egy szaki simán meghegesztette magának és kemence se kellett hozzá:

https://www.youtube.com/watch?v=UsIc0sJrQng

2024. máj. 14. 21:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Vaskereskedésbe kapsz sögvasat, Timárvasker oldalán pl. árak is vannak. Én egyébként nem egészen olyat csinálnék mint ami a képen van. A függőleges helyzetű laposvasakat kimondottan rossz konstrukciónak vélem. Egyrészt könnyen kihajlik, másrészt minden terhelés a hegesztési varratra esik. Sokkal jobb lenne ezeket zártszelvényre cserélni, amelyek alúlról támasztanák a felső szögvas vázat. Így a hegesztési varratban nyíróigénybevétel szinte minimális, ill. a varrat összterhelése lényegesen kisebb, vagyis egy rosszabb jósági fokú barkácshegesztés is elégséges lehet. Az alsó két szögvas helyett szintén zártszelvényt használnék. Vagy a szögvasat legfeljebb akkor tartanám meg, ha a függőleges zártszelvényeket beleültetném. Vagyis a képen látható megoldás következő konstrukciós hibája hogy a szögvasak szára kifelé van fordítva.

Na jó, ez csak egy kis elemzés gépész szemmel, majd eldöntöd mi legyen. Jó sok meló amúgy házilag egy ilyent jól összehozni, nem tudom mennyi az ára egy ilyennek, lehet jobb megvenni készen, aztán megerősíteni egy picit.

2024. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Most látom, kb. 26ezer Ft.

[link]


Hát így én se állnék neki, pedig már hegesztettem egy pár dolgot. Csak a vas legalább 15-20ezer Ft, akkor menj érte utánfutóval, utána vissza, mérd ki, darabold fel, illeszd, hegeszd, meg még fesd is le...több órás munka. Ez nekem már nem fér bele a maradék 6ezer Ft-ba...

Ugye szériába ezek könnyen gyártják, megvan a sablon, hegesztőrobot beprogramozva, automata festés. Fél óra alatt legyártják... Házilag nincs meg félóra alatt.

Még ha lenne bontott vasad a házkörül, akkor mondhatnám hogy pepecselj egy kicsit vele, de úgy hogy ezt házhoz hozzák, vasat meg venned kéne, elmenni érte plusz a sok munkaóra, már nem éri meg.

2024. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

De az nem 8mm töki.

Ne magyarázd a szakmát, töltsd hasznosan az időt inkább!

Igen, ezt mondom én is, hogy ez egy szakma, anélkül nem sima. Ha azt se tudod, mi mindent kellene tudnod, akkor ne fáradj, kudarc lesz. Mellesleg ő se szögvasból csinálja, és jóval pontosabban vág a jóféle piros Einhell gyorsdarabolójával, mint te valaha is fogsz a piaci kisflexeddel, vagy ami olcsó volt helyette. Az a hegyesszög flexelés pár év gyakorlatot feltételez, gondolom ezzel kelsz, ezzel fekszel akkor. Ha rossz az illesztés, akkor még gyakorlottabb hegesztő kell legyél, remélem összejön ez is még aznap. Ha ügyes kezű mesterember vagy egy másik szakmában, akkor megúszhatod rengeteg pici szívással, amik azért elég gonoszul összeadódnak a végeredményben.

Nézem a kis bakköszörűn a gyökölést, így már értem, miért saccol másfél órát rá. Kisflex és rutin ezt rögzítgetésekkel együtt nagyon max félórára csökkenti, igaz, kényelmetlen egykezes munkával még gyorsabb lenne, odakint eső előtt megvan az tíz perc alatt is... A videóban látható szerkezetnél nem sokat kell foglalkozni a maradó feszültségekkel, mondjuk az pont nem hegesztés, amit csinál, gondolom nem a jó videót nézte ő se erről. A gépe pedig mintha nem a nagyáruháziak színvilágát idézné...

Az érve az automata pajzs mellett az, hogy hagyományos pajzsban nem látod a kezdést. Okké, de ha bepozícionálsz és bólintással lehajtod a pajzsot, akkor látod, amit kell, üvegen át ráadásul a lényeget is jobban, mint átlátszó műanyagszendvicsen keresztül egy adag folyadékkristállyal nehezítve. Így már értem, miért olyan ritkásan rakja a gütymőket: megvárja a kivilágosodást, anélkül nem tudja arrébb rakni a kezét. Persze ekkorákat nem kéne szökkenni ennyire kihűlt fémen, meg ha az eljárás korlátaihoz választaná az anyagvastagságot, akkor szaggatni se kéne az ívet. A kommentek közt írják, hogy ahhoz képest jó, hogy nem szakmája. Szerintem ez az a pont, ahol angolul már jobb keresgélni már csak a kínálat nagysága miatt várható jóval magasabb minőségplafon miatt is.

2024. máj. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!