Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehetne állítható...

Hogyan lehetne állítható minirámpát barkácsolni kisállat részére?

Figyelt kérdés
A még nem létező afrikai fehérhasú törpesünöm részére próbálom kialakítani a leendő (kétszintes) otthonát, ami egy elöl üvegezett 2 fiókos (egymás felett helyezkednek el a fiókok) szekrényből lesz. Mivel fiókokról van szó (ami takarítás stb. szempontjából előnyös) valami ügyes módszer kellene a "galériára" való feljutás lehetővé tételéhez (hogy a fiókokat továbbra is ki lehessen húzni). Én pl. olyan rámpát álmodtam, ami kívülről vízszintes helyzetbe hozható, ill. újra leereszthető és a felső fiókból kialakított "galéria-részhez" csatlakozik. Már csak az a gond, hogy elképzelésem sincs, hogy ehhez hol lehetne beszerezni az alkatrészeket, továbbá azt sem tudom, hogy milyen néven keressem a googleben. Ha van közöttetek olyan barkácsmester, akinek beugrik valami hasznos kifejezés (esetleg egy új ötlet), akkor kérem jelezze, ill. ha létezik olyan szerkezet, ami a fentieket tudja (csak mondjuk teljesen más az eredeti funkciója), akkor azt is várom szeretettel.

2013. márc. 10. 07:49
 1/2 Ágh Ferenc ***** válasza:
Ha gondolod kalandozhatunk ötletekben, de jó lenne ha keresnél a [link] helyen, ott meg tudnánk beszélni akár e-mailban is, mert gondolom több "ütésváltásra" is sor kerülne!
2013. márc. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ágh Ferenc ***** válasza:
[link] Úgy látom nem törtesenki a fejét, akkor én itt küldök egy "móricka" rajzot, ami semmi szabálynak nem felel meg, de hátha érsz vele valamit! Azt szerettem volna mutatni, hogy a felső fiókod aljából ki kellene vágni egy csíkot, ehhez rögzíteni egy tengelyt, ami a fiók elején ki van vezetve, mint a csocsón a foggantyú! Aztán ezzel le tudod ereszteni a kis lapot, hogy az állat fel tudjon menni. Valami kis léceket lehetne keresztbe erősíteni, hogy ne csússzon a lába! Amikor felcsukod a lapot, akkor pedig egy mágneszár tarthatná meg, hogy csak akkor nyíljon ki, ha te akarod! Ennyit tudtam így öt perc alatt!
2013. márc. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!