Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen ragsztót javasoltok...

Milyen ragsztót javasoltok könyvkötéshez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
enyv
2010. okt. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Spéci könyvkötészeti ragasztót, vagy ha nem akarsz utána mászkálni, akkor tapétaragasztó.
2010. okt. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyomdász vagyok. Az enyv jó volt évtizedekkek ezelőtt/nem volt más/ Az a baj vele,hogy nem rugalmas,ha sokat használod,"eltörik" a könyv gerince.

Elsősorban könyvkötőt javaslok,főleg ha értékes könyv,és 5-20 év mulva is a magadénak akarod tudni.

Ha magad akarod megoldani,menj be valami kis házinyomdába a környéketeken egy kis 1dl-s zárható konzervesüveggel,a nyomdászok jó fejek,adnak/-max vigyél egy fantát/


Végül a kérdésedre a válasz: a legjobb a >PLANATOL< ragasztó.

2010. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válasokat!


Ezt a Planatol-t már kerestem, de nem találtam. Itt a közelünkben - Tata - van egy OBI illetve néhány barkács- és festékbolt, de nem tudtak adni. Valami tipp? egyébként milyen árban, kiszerelésben kapható?

2010. okt. 26. 10:13
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Hobby és kreatív boltokban is érdeklődhetsz.
2010. okt. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A planatolt én úgy tudom,direkt a nyomdaipar számára készítik,1,1 kg-os valamint nagyobb kiszerelésekben láttam csak.Angol termék.

Ahogy az előző írta,meg kellene ott is próbálni.

2010. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Könyvkötő vagyok, valóban a Planatol a legjobb, de az méregdrága, és csak a nagykereskedésekben lehet kapni Pesten. Régebben a Grafikai és Nyomdaipari Vállalatnál lehetett kapni, manapság nem tudom, hogy ez-e a cég neve.

Javaslom, hogy látogasd meg valamelyik nagyobb nyomdát, és ott "kunyerálj" tőlük. Újra mondom, hogy méregdrága ragasztó, 8-10000 Ft/kg körül van az ára. Van még a Ligament, az is elég jó, de szintén csak nagykereskedelemben lehet kapni.

2011. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól írtam az árat: 5.5 kg-ra vonatkozik, nem 1 kg-ra. Bocs.
2011. ápr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!