Mennyire károsodhat a csapágy ha mellette hegesztem a csapágyházat? Nyilván, nem izzítanám pirosra, de azért körbecsipkedném. Vagy hegesztés, hűtés vízzel, hegesztés, hűtés vizzel, bár ez meg lehet, hogy a csapágyházat károsítaná.
Ha újra lehet zsírozni a csapágyat (nem porvédős) akkor meg lehet oldani.
Én úgy csinálnám, hogy nagyo röviden hegeszteném azán hagynám lehűlni saját magától, aztán megint hegeszteni rajta kicsit.
Ha félsz a víztől, hűtsed sűrített levegővel.
Egyébként nem tesz neki jót a hő, kifolyik, tönkremegy benne a zsír.
Pakisztáni gépészekről láttam videókat, ők tesznek így használhatóvá holt rongy gépeket.
Egyrészt csoda, amit művelnek pénz, pótalkatrész nélkül, másrészt kétségbeejtő, hogy azzal a buherációtömeggel ki mernek menni az utakra.
Biztos, hogy nem volna olcsóbb neked, ha egyszer némi pénzt áldoznál rá, és onnantól jó volna?
Te döntésed, de az esetleges kárt is neked kell viselned!
Ha átm. 80-as, akkor úgy érzem, ez elegendően nagy méret ahhoz hogy a szakaszos hegesztést kibírja. Ugye minnél nagyobb, annál jobb, mert a nagy tömeg miatt nem tud átmelegedni annyira ami már káros lenne.
Úgy kell hegeszteni, hogy mindig csak egy picit, aztán megvárod amíg kihűl, akkor megint hegesztesz egy picit. Így az egész szép lassan, szakaszosan meghegeszthető. A hegesztett helyen a vizhűtés tilos, ez repedéseket és fölös zárványokat okozhat a varratban, de akár a házban is keletkezhet hajszálrepedés.
Hűteni csak úgy érdemes, hogy a hűtőfolyadék ne érje a varratot, ennek viszont folyamatos hűtésnek kell lennie (pl. a tengelyt hűtöd folyó vízzel a csapágyhoz közeli részen), amely kismértékben javítja a hőelvonást a szerkezetből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!