Fáklya/gyertya/petróleum lámpa fényei károsítják a látást? (Ha sajnos ez igaz lenne, akkor kiegészítő - picivel fentiektől erősebb fényű - led lámpával kombinálva a fentiek egyikének fényét, kevésbé fog dominálni a pislogó/lobogó fény? Jobb így?)
Nem a fénye károsítja a látást hanem a fény hiánya.
vagyis hogy ezeknek olyan halvány a fénye, hogy az azok mellett végzett szemet erőltető tevékenységek nehezen láthatóak és így károsodik a szem.
ha elég sok gyertyát vagy fáklyát használsz és elég világos van akkor semmi kár nem éri a szemet olvasás vagy más munka közben. Ha kevés a fény az okoz bajt hosszútávon. A lobogó fény is azért rossz, mert a sötétebb-világosabb periódusok váltják egymást gyorsan és a pupillának nincs ideje ehhez alkalmazkodnia. De ha elég sok ilyen fény van egy helyen akkor a villogása, lobogása nem érvényesül és nem okoz gondot.
Röviden: a sok fény jó akkor is ha az gyertya vagy fáklya fénye. A kevés fény, a homály, a villogás rossz, akkor is ha az elektromos világítás.
Már hogy érted ezt? Úgy, mint ahogy Nap károsítja a tárgyakat az UV sugarak által? Ilyen tekintetben nem okoznak kárt.
Ellenben megkérdezem, hogy tisztában vagy-e azzal, hogy milyen szaga van a petróleumnak? Illetve égetés közben milyen szaga van? Nem kevés fog felhalmozódni...Jobban jársz, ha előtte igen alaposan megszagolod (égetten is), hogy bírni fogod-e egyáltalán.
Mindnek van égésterméke. - Én inkább ebbe, és más irányba vinném el a kérdést. Méhviaszból is vannak gyertyák / lehet készíteni, ami természetes. De annak is van egy jellegzetes szaga. Ki kell próbálni.
Nem tudom, hogy a fáklya olaj mit tartalmaz, de szinte biztos, hogy mesterséges anyago(k sokaságá)t.
Valamennyi idő után az égésterméknek maradandó (érezhető és tapintható) nyoma lesz mindenen. Nem tudja az égéstermék, hogy hol van a szemetes vagy a szellőző kijárat...az égéstermék pedig olajos, ragacsos. (Nem tudom, hogy a gyertyánál is ilyen-e, de az olajoknál igen.) Persze, ha egy hétig égetsz gyertyát, akkor szerintem még nem fog meglátszani, de tapasztalatom nincsen, csak tudom, hogy idővel meglátszik. A szag nem fog könnyen eltávozni, és egyes anyagok beisszák, másokra pedig rátapad és úgy marad meg a szag.
Villogás ellen pedig kell valami védőburkot venni, mert ahogy mozogsz, úgy szelet generálsz és azáltal (is) keletkezik villogás. 1-es válaszoló jó részletesen írt a villogás hátrányáról.
Az első körben említett fényforrások meleg színvilágúak, tehát sárgás (talán kissé pirosas) lesz minden, ami nem az aktivitást, hanem a nyugtató és hangulatos este idejét idézi elő. Tehát nem aktív, hanem lassuló fázisban leszel tőle. Persze a hangulat is gyorsíthat.....ez egyénre van szabva.
A szín hőmérséklete fontos – aktivitás szempontjából –, nem (csupán) a fény erőssége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!