Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy 10 centi széles egy...

Van egy 10 centi széles egy méter hosszú egy centi magas polcom. Hogyan és mivel szerelhetném fel? (bovebben lent! )

Figyelt kérdés
ezt a polcot én neveztem ki polcnak mert igazából találtam egy a feketeszinu fadarabot, de gyertyatartó polcnak tökéletes lenne, de ugye nincs hozzá semmi szögem se semmim, és szeretném ha segitenétek hogyan kerülhetne fel a falamra. köszönöm!
2010. okt. 17. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Lakberendezési, vagy barkács boltban veszel 2 db polctartót, mint például ez:

[link]

Keress rá, nagyon szépek vannak és ezzel a legegyszerűbb

2010. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Befúrsz két-három lyukat a polc fal felő oldalába, úgy, hogy ne érjen át, de minnél mélyebb legyen (tehát ha 10 centi széles, akkor kilenc centi mély legyen a furat). Befúrsz két v három lyukat a falba, tipli bele, gipsz, és teszel bele csavart, ami kb 8 cm-re kilóg a falból. Ráilleszted a polcot.


Néhány gyertyát megtart, de mást nem nagyon. Remélem érthető volt...

2010. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
fuu nagyon köszönöm a jó tippeket! utánanézek a polctartónak, és a 2. válaszadót is értettem :)
2010. okt. 17. 20:01
 4/5 1972Levi válasza:

Üdv!

Van egy majdnem erre kitalált cucc. A Desseffy utcában majdnem a Nagymezőnél van egy csavar és szerelvény bolt, ahhol lehet kapni olyan csavart, ami merikus menetbe végződik (szerintem máshol is, én itt veszem mindíg). Azt hiszem van 5-ös, vagy 6-os átmérőben, és különböző hosszban. Veszel 2 db 6*150 mm-est, 2db 8mm-es átmérőjű tiplit(a tipli mélységét segítenek meghatározni az üzletben a menetescsavar segítségével.) Fúrsz két lyukat a polc kívánt magasságában (a majdani polc két szélétől befele mondjuk 15-15 cs-re (100cm-es a polc ugye?) ügyelve arra, hogy a két lyuk at összekötve vízszintes vonalat kapj) beütöd a tiplit, és becsavaros a menetesszálat úgy, hogy a mertikus menet álljon ki a falból, kb 6-7 cm-t. (én beszoktam fogni a fúróba a menetesszálat és azzal tekerem be, vigyázva, hogy a csuklómat ne csavarja ki a gép) Felteszed rá a polcot, bepozicionálod, hogy hozizontálisan hova essen, (jobbra- balra mozgatod) feltámasztod a falhoz, és alul bejelölöd a majdani furat helyét. Befúrsz a polc élébe olyan mélyen, amekkora menetesszál kiáll a falból, vigyázva azza, hogy a furat ne jöjjön ki oldalt sehol, majd amikor kész a két lyuk, rátolod a falra a polcodat. A menetesszálakat kalapáccsal a végső művelet előtt (rátolás)kicsit kalpáld úgy, hogy ne vízszintesek legyenek, hanem 1 foknyit felfele álljanak. (Hogy ellenttartson a majdani terhelésnek.) Mondjuk a gyertyák nem jelentősek.


Hozzávalók: (mint a fözőműsorban)


- falfúró, tokmánykulcs, (ha szükséges hosszabbító)

- 8-as vídialapkás furószál

- 2db 8x (szerintem) 60-as műanyag tipli

- 2db fent részletezett menetesszál 6x150-es

- kalapács (örök klasszikus)

- 6-mm-es furószál a polc éléhez

- polc

- vízmérték

- mérőszalag

- kalandvágy


Jó munkát!

2010. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 1972Levi válasza:
Természetesen 15-15 cm-re gondoltam.
2010. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!