Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lanfűrész dugattyú barna?

Lanfűrész dugattyú barna?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kipuffogó leszerelese után bele néztem a dugattyú házba, és azt látom, hogy égés nyom van a dugattyún. Mindig az előirt keveréket használom, és kicsivel több olajat is szoktam hozzá adni. Nem baj ha jobban füstöl, de legalább van Kenése. Mi okozhatja az egést? Tavaly szétszedtem, és akkor még nem volt ilyen színű. Most viszont égés nyom van rajta. Előre is köszönöm.

#Lanfűrész dugattyú égés
2023. szept. 5. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
A túlzott olaj.Ráégett.
2023. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyen is van? Azt hittem, hogy túl erőltetem a gépet, és azért ég meg.
2023. szept. 5. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Motortisztító adalékot tudsz használni
2023. szept. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hozzá kell kevernem az üzemanyaghoz?
2023. szept. 5. 23:22
 5/9 anonim ***** válasza:

4.

Igen,de rajta van a leírásban

2023. szept. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ki fogom próbálni.
2023. szept. 5. 23:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Szívesen
2023. szept. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyit használtad,milyen idős,de ez természetes folyamat a henger,és a dugattyúgyúrúk kopása miatt.
2023. szept. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt, ráadásul egy új bejáratós gépnél amin nagyon meglepődtem. Aztán rájöttem hogy a gyenge Yaso FB olajjal van a gond, hiába amerikai Api-TC jelű. Full szintetikusat kell használni vagy legalábbis olyat ami a megbízhatóan hiteles japán Jaso FD minősítésű. Ebben benne van a motor tisztaságért felelős adalék. Később még ránéztem és tényleg szépen letisztult a dugattyú. Így nem kell semmi adalék csak mindig prémium E5 benzint is használj.
2023. dec. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!