Miért szoktak rakni a háztartási vízcsövekre csőhéjat?
A szomszéd bácsi aztmondja, hogy ne izzadjon" a cső, ne legyen vízkicsapódás,, ez igaz?
Hogyvan ez ?
a hidegvizes csöveken kondenzálódik a légnedvesség, azaz megjelenik a felületén a víz,főleg nyáron.. ha meleg párás a levegő. Persze a valóság az hogy nem lehet ezt a folyamatot leállítani, csak csökkenteni, és ilyenkor esztétikailag nem látni a rátett bevonattól a vizet a cső felületén.
A meleg csövön ,meg leginkább a hőveszteség csökkentése a cél.
Jobb olyat használni, amin gyárilag rajta van. Elsődleges oka a hőszigetelés és a hőtágulás, nem a páralecsapódás, de tény, hogy az ellen is véd. Egyrészt, hogy a hőtágulásnak adjunk helyet a falban (a vakolatban), vagy pláne az aljzatban (a betonban) másrészt hogy a fal/aljzat a hőből ha lehet kevesebbet vigyen el! Oka az is, hogy a hideg és melegvizet 1 horonyba szereli mindenki a falban, aljzatban pedig értelemszerűen egymás mellett viszi. Ha nincs szigetelés, akkor amennyiben a hidegvizes cső mellett a melegvizes csőben áramlik a melegvíz, az képes (meglepően hamar) felmelegíteni a hidegvizes csőben épp álló hidegvizet. Meglehet tőle zavarodni!
Ausztriában több esetben is találkoztam ezzel a problémával, kinyitod a hidegvizes csapot és melegvíz jön, és akkor felmerül a kérdés, hogy most mi f.sz van? Fordítva van bekötve a csap? Biztos! Átfordítod a melegvízre, és hát akkor is melegvíz folyik, azon a ponton már végképp nem érted mi történik... :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!