Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Horganyzott vízvezeték csövet...

Horganyzott vízvezeték csövet ha leflexelem, utána mivel tudom betömni ideiglenesen vagy akár állandóra, hogy ne jöjjön belőle a víz, ha megnyitom a főcsapot? Menetvágás nem opció.

Figyelt kérdés
2023. júl. 17. 21:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Erre szerelvény boltban adnak pontos választ,talán még müanyag idomot is .
2023. júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Pedig menet a legjobb és ledugózás.

Egyébként GEBO-ból lehet valamit összegányolni. Nem tudom van e belőle végzáró idom. Valamit biztosan tudnak adni a szerelvényboltban.


Betömni semmivel, nagy hozzá a nyomás. Esetleg hegeszthetsz még.

2023. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Menetvagaskor vagy hegeszteskor nem serulne a horganyzott resz?
2023. júl. 17. 22:26
 4/24 anonim ***** válasza:
de igen sérül, de a horganynak van öngyógyulós katódos védelme, ami kb azt jelenti hogy a horgany bevonat a megsérült részeket is tovább védi,ezt kb úgy képzeld mintha oldalra is "elmászna" a horganybevonat,0.5-1 mikronos vastagságban, azaz kis mértékben öngyógyuló marad az alapvas.
2023. júl. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
És ha szűk a hely, akkor is lehet rá menetet vágni?
2023. júl. 18. 14:14
 6/24 anonim ***** válasza:

a metszőfej átmérője kb 6-7cm., azaz minimum 4 centi kell hogy legyen a faltól,és fontos hogy egyenes legyen az csőszakasz,ez kb 7 cm hosszan.

Görbe irányú vagy ovális profilú csőszakaszra nem lehet rámetszeni.

2023. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Fal melletti csövekre is vágtam menetet nem egyszer. 3/4-es és nagyobb csövekre eléggé nehéz már ilyen esetben.


Talán 1 hete cseréltem le a fürdő csöveit ötrétegűre a 30 éves vas csövek helyett. A fal mellett megy fent a plafonon a cső a kamrában. Ott levágtam és oda kötöttem be az ötrétegűt press-el. Elszaroztam vele fél órát és folyt rólam a víz mire végeztem a 2 csővel. Nem egyszerű mert nehezen kap rá a menetvágó és ha a cső nincs jól odafogatva a falhoz, akkor ellen is kell tartani.

A menetvágás előtt kicsit kúposra kell csiszolni, az segít.


Végzáró dugót gumi tömítéssel ne akard rátenni a vágott menetre, nem fog menni. Vagy menettömítéssel tedd, vagy tegyél rá egy toldó elemet, és arra mehet a dugó gumival. Utóbbi azért hasznos, mert akkor egy fogóval bármikor leszedhető lesz, ráköthető más könnyedén, stb.

2023. júl. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Gebo kel, belsőmenetes es dugót beletömít
2023. júl. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Es mivel forgatod a menetvagot? Mert ha 4-5 cm hely van akkor gondolom a forgato kart nem lehet racsatolni?
2023. júl. 20. 08:32
 10/24 anonim ***** válasza:
Nezzed meg milyenek a cso menetmetszok. Racsnis. (Ne a rezhez valot nezd)
2023. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!