Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Önthető műanyagról valakinek...

Z___O kérdése:

Önthető műanyagról valakinek tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kellene otthon egy teszt társasjátékhoz legyártanom párezer egyforma apróbb elemet. Interneten találtam kétkomponenses önthető poliuretánokat, de nem tudom, hogy azok milyen kemények és mennyire tartósak. Illetve hogyan lehet őket szinezni, milyen öntőforma kell neki, milyen eszközök kellenek hozzá stb...


Valaki esetleg tud ebben segíteni?


Előre is köszönöm!



2023. jún. 12. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Vegyél egy 3D-s nyomtatót.
2023. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Több 3D nyomtatóstól is kértem árajánlatot, mind ilyen 60ezer körülit mondott, azért 4 vödör anyagot kapok, amiből kb 15ször annyit tudnék legyártani.

Ha meg magam szeretném 3D nyomtatni, az túl macerás. Nem akarok uv-vel bajlódni meg 3D tervezéssel. Meg lehet, hogy megveszem aztán ez után többet nem is használom. Meg azért abba is be kell tanulni. A műanyagöntés egyszerűbbnek tűnik.

Sima egyszerű tetraéderek meg háromszögek kellenek. A formásabb elemek, figurák meg ilyenek azok 3D nyomtatva lesznek természetesen, de az nem probléma.

2023. jún. 12. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem találtam a GyK-n hobbi/kreatív kategóriát, pedig erről inkább hobbistákat lenne érdemes kérdezned. Jellemzően ékszereket készítenek ilyen anyagokból, de lehet más is. Próbálj ilyen témájú csoportot keresni mondjuk Facebookon, és ott érdeklődj, mert úgy látom, itt nem jönnek válaszok. Én is szeretek kreatívkodni, az ilyen anyagok is érdekeltek volna, de sosem jutottam odáig, hogy kipróbáljam, ezért sajnos nem tudok segíteni.
2023. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Annak ellenére, hogy nem tudsz segíteni, te adtál eddig a legtöbb értelmes választ.

Köszönöm egyebbként. Én sem találtam ilyen kategóriát, ez állt talán a legközelebb hozzá.

Egyébbként nekem sem volt eddig időm meg alkalmam rá, viszont most költözünk kertesházba, ahol lesz műhely és végre nekiláthatok mindennek.

2023. jún. 13. 07:12
 5/6 anonim ***** válasza:

A poliuretán sokféle lehet. Ami a keménységet illeti, a gyártói adatlapon kell keresni. Az ún. Shore-féle eljárással mérik ezeknek a keménységét, és tág határok között változhat a keménységi érték. De semmiképp se acél vagy üvegkeménységben gondolkozz, hiszen maga a Shore-féle keménységmérés az acélokkal szemben nem az anyag képlékeny alakváltozásán, hanem a rugalmas deformációján alapul. Tehát inkább "gumiszerű" keménységben gondolkozz.

Az alábbi kép szemlélteti hogy az egyes Shore-féle skálák milyen hétköznapi tárgyakhoz köthető.

Pl. egy 50 Shore D keménységű anyag kb. ipari gumikeréknek felel meg.

[link]

2023. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5-ös


Még ha chatgpt szaga is van annak, amit írtál, azért hasznos volt. Majd megnézem, hogy miylen keménységű az, amit találtam. Írták mondjuk, hogy többféle keménységűt lehet keverni.

2023. jún. 14. 07:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!