Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ehhez a típusú mini napelemhez...

Ehhez a típusú mini napelemhez: CcLamp CL 1615, milyen akkumulátort javasoltok? Van ebben töltés szabályzó? Egy sima 12v munka akkumulátort, ha rákötök a hozzá kapott kábellel, nem fogja túl tölteni, ha rajta hagyom felügyelet nélkül?

Figyelt kérdés

A napelem:


[link]


Ez az akkumulátor megéri mellé vagy túl nagy?

[link]


A hétvégi házba gondoltam, a hétköznapokon töltené, és rajta hagynám, hétvégente használnám a megtermelt energiát, tehát nem kell nagyon gyorsan tudjon tölteni.

A napelemet kaptam, tehát az fixen megvan, és ahhoz akarok valamit, csak semmi leírás nincs hozzá, és gyártói oldalt sem találtam meg, ami ilyesmikben segítene.

A képek szerint rá lehet kötni akkumulátorra, de én nem csak rákötném egy kempingezés alkamára, hanem 5 napig magára hagynám a rendszert és félek, hogy nincs benne töltés szabályzó, ami a 100% nál megállítaná az akkumulátor töltését.


A "rendszer" ami létre akarnék hozni, az egy nagyon egyszerű kisfogyasztású led világítás, és telefon / laptop töltő.


Gondoltam még egy 220v -as inverterre is, ami kocsihoz köthető - > szivargyújtós, meg krokodil csipeszes, és variálhatnám, hogy ha laptopot akarok tölteni, akkor autóval és ezzel is tudjam tölteni.



2023. jún. 7. 11:30
 1/5 A kérdező kommentje:
2023. jún. 7. 11:30
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezen felül pedig makita gépeket töltenék vele, és nem kellene felhordoznom mindig a gépek akkumulátorait.
2023. jún. 7. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan rendszer, ami arát és leírását tekintve nem jó semmire, vagy csak sok kiegészítővel.

Eleve töltésvezérlő nincs benne, így egy rákötött akksit túl tud tölteni. De eleve minden akku pb, ni-cd, ni-mh mást töltési módot, feszültséget tolerál. Nem beszélve egy litium akuról. A listázott feszültségszintjei 16V sem jó 12v ólom akuhoz direktbe, de a 6v meg kevés 6v ólomakkuhoz.


Keress normális terméket

[link]

Ehhez van töltésvezerlő, akku kell hozzá. Onnan inverterrek, bármihez használhatod.

De vannak komplett rendszerek is.

2023. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor ezt max telefon feltöltésre használom vagy powerbank feltöltésre, azért annyira nem kár, meg azt hiszem a powerbankomnak van túlfesz védelme, és nem vesz fel feszültséget ha 100-on van, de megnézem majd, hogy mit tud.
2023. jún. 7. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Usb csatlakozós töltők csak a feszt 5V állítják elő. A töltésvezerlő a készülékbe van(telefon, power bank.

A 6V az ugye 20% több az 5V nàl. Remélhetőleg lekezelik a berendezések.

2023. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!