Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lancfuresz lancat lehet...

Lancfuresz lancat lehet motorolajjal kenni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 7. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2023. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Lehet de jobb a hozzá való olaj.

A motor olaj nagyon híg és 1-2 fordulat után már nincs rajta.

2023. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2x2neha5 válasza:
0%

Szerintem pont fordítva, a motorolaj sűrűbb és a lánckenő olaj a hígabb.

Persze nem mindegy milyen hőmérsékletre szánt motorolajhoz viszonyítjuk. Én mindig hígítottam a motorolajat amikor a láncfűrészbe öntöttem, hogy könnyen kitolja a kis pumpája. Amúgy teljesen mindegy milyen olajat töltesz bele csak a sűrűsége legyen megfelelő. Mindkettőt a súrlódás csökkentésére készítették.

Parasztvakítás ez a fűrészhez árult lánckenő olaj, mert drágább mint a hagyományos motorolaj. Egy újabb lenyúlás az emberektől. Mivel lenne másabb kenőképessége a lánckenő olajnak mint a motorolajnak? Persze meg lehet magyarázni de amikor a lánckenő olajat a beöntést követően már "dobod" is ki az ablakon, akkor miért adjak érte több pénzt? Azért mert rá van írva a dobozra, hogy láncfűrészhez való???

2023. ápr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy a lánckenő a sűrűbb, így jobban rajta tapad a láncon.
2023. ápr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3. Ha nem értesz hozzá akkor hagyjad inkább.

Minél sűrűbb annál jobb a láncnak.

2023. ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 puritan ***** válasza:
Én nemrég vettem egy 5 literes kanna lánckenő olajat motorfűrészhez. Majdnem olyan fekete, mint a fáradt olaj. Tuti, hogy abból csinálják, csak megszűrögetik egy kicsit.
2023. ápr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyet és hol vettél, nekem mindig sárga volt.
2023. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!