Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan rögzítsem le?

Hogyan rögzítsem le?

Figyelt kérdés

[link]

Egy ilyet akarok használni arra, hogy megfogja az ajtót ha valaki kinyitja.

Viszont nem tudok semmi támasztást mögé tenni, önmagában pedig nincs akkora súrlódása, a padlón simán eltolja a az ajtó.

Sajnos a kétoldali ragasztó nem tartja meg, mert rücskös az alja, és nem ragad rá semmi igazán.


Ötletek, hogy mivel tudnék egy ilyet a padlóhoz rögzíteni?


2023. febr. 24. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csavar, tipli.
2023. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne ajtótámaszt, hanem ajtó ütközőt vegyél, az lefúrható. De van kilincsre húzható ütköző is.
2023. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet lepattintani a tetejét hogy lecsavarozd?

Ha nem, akkor át kell fúrni és úgy lecsavarozni.

2023. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az "ilyet" csak a súrlódás, a ragasztás, lecsavarozás vagy a súly tudja megfogni.

Ha az első három nem opció akkor venned kell ólmot és azt valamiképpen beletenni/rátenni, hogy elég nehéz legyen ahhoz, hogy magától megállítsa az ajtót.

De egyszerűbb venni egy már eleve nehéz és nem csúszós ajtókitámasztót.

A neten hasonlót megnéztem és annál azt írják 2kg, a tied nem iylen nehéz? Ez is kevés?

Nagyon régen a szüleimnek a haverok poénból egy becsomagolt utcakövet adtak ajándékba egy bulin. Az vagy 10kg-os volt, azt használtuk ajtótámasznak. Azt nem tolta el semmi. :)

2023. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Én nem ertem a kérdezőt. Ajtó támaszt miért is akar lerögzíteni? Utána, hogyan csuja az ajtót?
2023. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a kérdező ajtóütközőnek használná, ehhez kell a lerögzítés. Becsukódás ellen -miután a súlyt láthatóan kispórolták- ez legfeljebb annyira lehet alkalmas hogy ne csapódjon be az ajtó pl. huzat esetén.

A legegyszerűbb, legolcsóbb megoldás egyébként még ma is a faék!

2023. febr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért kell, mert az ajtó egy üveges szekrényre nyílik rá, és a kilincs betöri, ha nem figyel valaki
2023. febr. 25. 00:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Értjük, tehát végülis ajtóütközőnek lesz használva. Ha nem akarsz pepecselni, vegyél ilyen gumit:

[link]

ezt le lehet csavarozni.

Helyi kis barkácsboltokban még olcsóbban is megkapod, én tavaly 200Ft-ért vettem darabját.

2023. febr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Végre ertelmesen. Ajtóütközőt vegyél ne kitámasztót. Az ütközőket le lehet fúrni.

A másik, hogy egy olyan széles es hosszú mondjuk barkácslécet teszel mögé, ami mérete miatt mindkét részen ütközik, vagyis odaszoríthatod, és nem kell lefúrni. Végül is egy hosszú távtartó lesz.

2023. febr. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg pont egy barkácsléc tartja:) Sajnos ez nem túl szép így..

Köszönöm a válaszokat! Úgy látom nem fogom megúszni a fúrást. Még egy öntapadós ütközővel azért megpróbálkozom

2023. febr. 25. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!